Wczytuję dane...
Model: HG8692
Kod producenta: HG8692
Gwarancja: 2 lat
Realizacja zamówienia: 3 dni
EAN: 4956617600996
Wysyłka: Wysyłka gratis!
Opis produktu

Zestaw noży kuchennych ST Unique Sai VG-10 to taki duet, który naprawdę dobrze się uzupełnia i zarazem robi robotę na co dzień. Mamy tu nóż Santoku z ostrzem długości 17 cm, no i do kompletu nóż Nakiri, też z 17-centymetrowym ostrzem. Oba wyposażone w stal nierdzewną VG-10 – taką, która trzyma ostrość na dłużej i jest solidna. To naprawdę nie są noże, które po kilku użyciach trzeba schować do szuflady.

W praktyce, Santoku świetnie radzi sobie, gdy trzeba szybko posiekać zioła albo pokroić pomidory na plasterki – te zaokrąglone ostrze i symetryczny szlif sprawiają, że praca idzie gładko, bez niepotrzebnego szarpania. Z kolei Nakiri, z tym szerokim, prostym ostrzem, jest jak stworzony do krojenia warzyw na drobne plasterki. Jeśli lubisz robić sałatki albo azjatyckie dania, to jest właśnie to – szybko, równo i bez zbędnego wysiłku.

Co fajne, oba noże mają rękojeść z drewna pakka. Nie dość, że wygląda to naprawdę elegancko, to jeszcze świetnie trzyma się w dłoni, nawet gdy ręce są lekko mokre – ja sam zauważyłem, że to robi różnicę, bo czasem standardowe rączki ślizgają się i trzeba się pilnować. A tu? Pewny chwyt gwarantowany.

A jeszcze ta twardość ostrza na poziomie 60 HRC +/- 1 – to znaczy, że noże są odporne na ścieranie i nie rdzewieją, więc nie musisz się martwić jakimiś dziwnymi plamami po kilku użyciach. W praktyce wystarczy je umyć pod bieżącą wodą i po sprawie – żadna specjalistyczna konserwacja.

No i powiem Ci jeszcze coś – dla tych co lubią personalizację, jest opcja grawerunku, czyli możesz nadać temu zestawowi jakiś znak szczególny albo imię. Fajna sprawa na prezent, serio. A drewniane opakowanie to już taka kropka nad i – wygląda z klasą i dodatkowo chroni noże, więc można od razu wręczyć komuś na urodziny czy pod choinkę.

Jeszcze jedna rzecz, która często się przydaje: szlif dwustronny i symetryczny sprawia, że bez różnicy czy jesteś prawo- czy leworęczny – noże i tak spisują się świetnie, bardzo wygodne w użyciu. Klingi mają grubość 2,1 mm, co przekłada się na precyzyjne cięcie – czy to miękkie warzywa, czy twardsze mięso nie stanowi problemu.

A wagowo? Całość jest naprawdę lekka – Santoku waży około 173 g, Nakiri około 188 g. To sprawia, że nawet przy dłuższym krojeniu ręka się nie męczy, a pełna kontrola nad nożem to po prostu standard. Wiesz, jak to jest, gdy musicie ciąć na szybko i jak to musi być wygodne – no właśnie.

Podsumowując – ten zestaw świetnie wygląda na kuchennym blacie, a przy tym jest naprawdę funkcjonalny. Każdy detal, od materiałów po sam kształt, jest dobrze przemyślany pod kątem tego, jak się go używa na co dzień. Czy kroisz warzywa do obiadu, czy porcjujesz mięso na grilla – noże nie zawodzą.


Najważniejsze atuty
  • Ostrza ze stali nierdzewnej VG-10 o twardości 60 HRC +/- 1 – co oznacza, że długo trzymają ostrość i nie rdzewieją
  • Rękojeści z drewna pakka – ładne, ale przede wszystkim zapewniają pewny chwyt nawet przy wilgotnych dłoniach
  • Szlif dwustronny, symetryczny – nie ważne jaką ręką kroisz, noże leżą świetnie
  • Lekka konstrukcja173 g i 188 g sprawiają, że można kroić długo bez zmęczenia
  • Szerokie ostrze noża Nakiri – stworzone do szybkiego i wygodnego krajenia warzyw na cienkie plasterki
  • Zaokrąglone ostrze Santoku – świetny do siekania, krojenia i porcjowania mięsa oraz świeżych ziół
  • Drewniane opakowanie – nie tylko chroni, ale też elegancko się prezentuje jako gotowy prezent
  • Możliwość personalizacji grawerunkiem – dodaj trochę charakteru zestawowi albo sprezentuj z imieniem

Jeśli szukać plusów – to właśnie dobra stal, praktyczne rozwiązania w ergonomii i fajne opakowanie, które nie wygląda jak z taniego sklepu, a działa na plus w codziennym gotowaniu.


Specyfikacja
Parametr Santoku 17 cm Nakiri 17 cm
Materiał ostrza stal nierdzewna VG-10 stal nierdzewna VG-10
Rękojeść drewno pakka drewno pakka
Twardość 60 HRC +/- 1 60 HRC +/- 1
Długość całkowita 29,7 cm 29,6 cm
Długość ostrza 17,0 cm 17,0 cm
Szerokość klingi 4,7 cm 4,9 cm
Grubość klingi 2,1 mm 2,1 mm
Sposób ostrzenia szlif dwustronny symetryczny szlif dwustronny symetryczny
Waga ok. 173 g ok. 188 g
Kod producenta HG8692

Te parametry mówią same za siebie – noże są precyzyjnie wykonane, a ich waga i twardość dopasowane do codziennej pracy w kuchni. Dają dużo kontroli i komfortu, więc nic tylko kroić bez obaw.

Polecamy