-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Masahiro
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Nóż Yanagiba Masahiro NEO to taki kompan, którego chętnie wyciągniesz, kiedy trzeba precyzyjnie pokroić rybę na sushi czy sashimi – ma ostrze o długości 21 cm, które jest ostrzone tylko z jednej strony. Dzięki temu krojenie idzie gładko i bez rozrywania mięsa, co na pewno docenisz, gdy chcesz, żeby plasterki wyglądały naprawdę apetycznie.
No i jeszcze ta długość i wąskość ostrza – świetnie nadaje się do cięć w jednym kierunku. Na przykład, gdy próbujesz pokroić świeżego tuńczyka albo łososia – nie ma mowy o rozcieknięciu się mięsa. A jak zostaje ta skóra? Żaden problem, tu nóż również radzi sobie świetnie, łatwo ją oddzielisz bez większego wysiłku.
Stal MBS-26, z której powstało ostrze, to taka ulepszona wersja VG-10. Ma sporo węgla i dodatki molibdenu oraz wanadu, więc nóż trzyma ostrość długo, nawet przy regularnym użytkowaniu – serio, dzięki temu nie musisz go ciągle ostrzyć, a to spora wygoda, zwłaszcza jak pokroisz małe warzywka obok ryby, czy coś delikatnego.
Rękojeść z drewna magnoliowego wzmacnia pierścień z tworzywa, co daje naprawdę pewny chwyt. No wiesz, nawet jak masz trochę mokre dłonie, trzyma się pewnie i wygodnie, a to ważne jak zabierasz się za sushi dłużej niż 5 minut. Sprawdza się też wtedy, gdy trzeba precyzyjnie pokroić plasterki, bo ręka nie ślizga się ani drgnie wtedy, kiedy nie powinna.
A do tego całość waży tylko 90 g i ma super ergonomiczny kształt. Dzięki temu można spokojnie pokroić filet ryby albo cienkie plasterki warzyw – na przykład ogórek albo rzodkiewkę – takie, które zwykle podajesz obok sushi, żeby zrobiło wrażenie. No i ta lekkość sprawia, że nie zmęczysz ręki, nawet kiedy masz dużo pracy w kuchni.
Przy okazji nóż Yanagiba Masahiro NEO nie ogranicza się tylko do ryb – fajnie radzi sobie też z cienkimi plastrami wołowiny na tatara albo delikatnym kalmarem. To daje trochę luzu, bo nie musisz mieć kilku noży, tylko sięgasz po jednego, który potrafi więcej.
Trzeba się przyzwyczaić do ostrzenia z jednej strony, to prawda – ale jak już się złapiesz rytmu, to będziesz mieć pełną kontrolę nad tym, jak kroisz. Dzięki temu plasterki nie trzeszczą, nie kruszą się, tylko wyglądają schludnie i apetycznie nawet, gdy to coś naprawdę delikatnego.
Najważniejsze atuty
- Długie ostrze 210 mm daje możliwość precyzyjnych, jednokierunkowych cięć, które zapobiegają zygzakowatym krawędziom.
- Stal MBS-26 utrzymuje twardość na poziomie 58-59 HRC i trzyma ostrość przez długi czas.
- Jednostronne ostrzenie pomaga w precyzyjnym i estetycznym oddzielaniu składników.
- Drewniana rękojeść magnoliowa z pierścieniem z tworzywa daje pewny, wygodny uchwyt podczas pracy.
- Lekka konstrukcja – 90 g pozwala na komfortową pracę bez szybkiego zmęczenia dłoni.
Podsumowując, ten nóż łączy w sobie precyzję, wygodę i trwałość – sprawdzi się, gdy chcesz zadbać o wygląd potraw i kroić z samą przyjemnością.
Specyfikacja
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Długość ostrza | 210 mm |
| Typ stali | MBS-26 (pochodna VG-10), wysoko węglowa, molibdenowo-wanadowa, nierdzewna |
| Twardość HRC | 58-59 |
| Materiał rękojeści | Drewno magnoliowe z pierścieniem z tworzywa |
| Ostrzenie | Jednostronne |
| Długość całkowita | 343 mm |
| Szerokość ostrza | 33 mm |
| Grubość ostrza | 2.5 mm |
| Waga | 90 g |
- 210 mm – długość ostrza pozwalająca na dokładne, precyzyjne cięcia
- 58-59 HRC – twardość stali utrzymująca ostrość na długo
- 90 g – lekki nóż do wygodnej pracy bez zmęczenia ręki
No i voilà – dzięki tym parametrom masz narzędzie, które łączy trwałość, wygodę i praktyczność przy krojeniu wszystkiego, co wymaga delikatności.
Jak korzystać z noża Yanagiba Masahiro NEO? – Instrukcja krok po kroku
- Przygotuj miejsce pracy – najlepiej na desce drewnianej albo z tworzywa, bo twarde powierzchnie, typu kamień czy ceramika, mogą szybko tępić ostrze.
- Uchwyt i postawa – złap mocno drewnianą rękojeść, bo pewny chwyt to podstawa, żeby nie wyślizgnął się nóż i nie było niepotrzebnych stresów w kuchni.
- Cięcie w jednym kierunku – przesuwaj ostrze wyłącznie do siebie, rób długie i płynne ruchy. Nie piłuj w przód i w tył, to może uszkodzić plasterki i szybciej tępi ostrze.
- Delikatne plasterki – szczególnie przy sashimi pilnuj, żeby nie dociskać zbyt mocno, bo mięso może się rozpaść, a Ty chcesz, żeby zachowało ten ładny, naturalny kształt.
- Mycie i przechowywanie – po wszystkim szybko umyj w ciepłej wodzie z mydłem, osusz ręcznie i schowaj z głową – tak, żeby nie rzucać noża luzem, bo łatwo wtedy uszkodzić krawędź czy rękojeść.
Jak się tego trzymać, to nóż odwdzięczy się super precyzyjnym cięciem i długą żywotnością bez konieczności częstego ostrzenia – no i o to przecież chodzi.
Wskazówki dotyczące pielęgnacji i użytkowania
- Nie wrzucaj noża do zmywarki, bo nie dość że się stępi, to jeszcze rękojeść drewniana może zacząć się psuć.
- Omijaj zamrożone składniki – ostrze jest do delikatnych rzeczy i zamrożone ryby albo mięso mogą je uszkodzić.
- Krój na miękkich deskach, zwłaszcza drewnianych, bo wtedy ostrze dłużej pozostaje ostre i nie spada jego jakość.
- Po każdym użyciu myj i dokładnie osuszaj nóż, to zabezpieczy stal przed korozją i przetrwa dłużej nawet intensywne użytkowanie.
- Ostrzyć najlepiej specjalnymi ostrzałkami do noży japońskich, na przykład diamentowymi – no, bez nich można zaszkodzić ostrzu, a przecież szkoda!
Jak się tego wszędzie trochę ogarniesz, to nóż zostanie z Tobą na długo i krojenie sushi czy innych delikatnych rzeczy okaże się całkiem przyjemne.
51 szt.
1 szt.