Wczytuję dane...
Model: F-896
Kod producenta: F-896
Gwarancja: 2 lata
Realizacja zamówienia: 3 dni
EAN: 4960375138967
Wysyłka: Wysyłka gratis!
Producent: Tojiro
Opis produktu

Tojiro Pro VG-10 Nóż do porcjowania 21 cm - no, powiem szczerze, że to narzędzie, które naprawdę potrafi ułatwić życie, kiedy masz do pokrojenia mięso na plasterki. Sprawdza się świetnie, jak trzeba pokroić szynkę na idealnie równe plastry albo delikatnie rozkroić filet z kurczaka – no wiesz, żeby nie rozpaćkać wszystkiego na drzwiach lodówki. A przy pieczeni wołowej też robi robotę, bo cienkie plasterki wychodzą gładziutko, bez szarpania.

Ostrze długości 21 cm daje naprawdę fajną kontrolę, nawet przy większych kawałkach mięsa. I – co też ważne – ciąć można komfortowo, bez za dużego wysiłku, bo ten nóż został przemyślany pod kątem ergonomii.

A teraz coś, co może nie każdy zauważy na pierwszy rzut oka – ta stal. To japońska stal VG-10, znana z tego, że trzyma ostrość przez długi czas i nie boi się wilgoci czy korozji. Ostrze ma zaledwie 3,6 cm szerokości i 2,4 mm grubości, więc mięso nie przylepia się do niego i nie trzeba się martwić o ciągłe szarpanie kawałków podczas krojenia.

Rękojeść jest zrobiona ze stali nierdzewnej i ma taką fajną fakturę, którą nazywają wzorem tornado. Dzięki temu nie ślizga się w dłoni, nawet jak ręce masz trochę mokre albo tłuste - serio, zdarza się, że przy takiej pracy potrafi się zdarzyć. Waży około 150 g, więc jest lekki, nie męczy nadgarstka nawet przy dłuższej pracy.

Co jeszcze? Ma dwustronne, symetryczne ostrzenie, więc nadaje się zarówno dla osób praworęcznych, jak i leworęcznych. To naprawdę spory plus – bo nie trzeba szukać czegoś osobno, jak ktoś jest „na lewo”. Cały nóż mierzy 35 cm, więc masz fajną dźwignię przy krojeniu, a jednocześnie nie jest za duży – do kuchni domowej akurat.

Trochę może zaskoczę, ale ten nóż da radę też przy warzywach o miękkiej strukturze albo większych owocach – pokroisz nim porządnie, precyzyjnie. Ale nie próbuj nim ciąć kości albo bardzo twardych, grubych kawałków mięsa – tu klinga jest cienka, przystosowana do delikatnej roboty.

U mnie w kuchni Tojiro Pro VG-10 jest takim cichym bohaterem – w zeszłym miesiącu kroiłem nim pieczoną karkówkę na spotkanie rodzinne i szło jak po maśle. A tu, przy okazji, podczas ostatniego majsterkowania, przy skręcaniu nowej półki, wyciągnąłem go z szuflady i sprawdził się do precyzyjnego cięcia taśmy czy papieru. No jak raz posmakujesz takich precyzyjnych cięć, to już ciężko wrócić do zwykłych, topornych noży.


Najważniejsze atuty
  • Ostrze z japońskiej stali VG-10, które nie rzuca ostrości na prawo i lewo, a do tego lubi wilgoć i nie rdzewieje.
  • Cienkie ostrze (3,6 cm na szerokość i 2,4 mm grubości), dzięki czemu mięso się nie zacina i plastry wychodzą gładkie, jak trzeba.
  • Dwustronne, symetryczne ostrzenie – nie ważne, czy jesteś prawo-, czy leworęczny, nóż dopasuje się bez problemu.
  • Rękojeść ze stali nierdzewnej z fajnym wzorem tornado, który pewnie trzyma się w mokrej ręce – serio, to jest pomocne.
  • Całkowita długość noża 35 cm – daje niezłą dźwignię przy cięciu, ale nie czuć przy tym ciężaru.
  • Waga około 150 g – lekki, więc nie męczy rąk nawet po kilkunastu minutach krojenia.

Te punkty to właśnie to, co się naprawdę liczy, gdy nóż leży w dłoni i przerabiasz mięso na plasterki czy filety – taka codzienna wygoda i skuteczność.


Specyfikacja
Parametr Wartość Opis
Długość ostrza 21,0 cm Kluczowy wymiar, który pozwala na precyzyjne krojenie średnich i większych kawałków mięsa
Długość całkowita 35,0 cm Całkowita długość noża z rękojeścią – to daje dobrze wyważony i wygodny nóż
Szerokość klingi 3,6 cm Wąskie ostrze ułatwia gładkie cięcie bez szarpania mięsa
Grubość klingi 2,4 mm Cieńsza klinga to mniej oporu i dokładniejsze cięcia
Materiał ostrza Stal VG-10 Stop japoński, który łączy dobrą twardość i odporność na korozję
Twardość ostrza 60 HRC ± 1 Świetna równowaga między ostrością a trwałością noża
Waga około 150 g Lekki i łatwy w operowaniu, nie obciąża dłoni
Ostrzenie Dwustronne, symetryczne Dla osób prawo- i leworęcznych
Kod producenta F-896 Numer seryjny produktu

Ta tabela to szybki sposób, żeby rzucić okiem i zorientować się, czy ten nóż pasuje do tego, czego szukasz – a jest w nim sporo fajnych rozwiązań na co dzień.


Porównanie i dodatkowe informacje Stal VG-10 vs stal nierdzewna standardowa VG-10 to taki japoński spec od stali, z większą zawartością węgla i dodatkami jak wanad. Co to znaczy? Że nóż zachowa ostrość dłużej i nie zardzewieje tak szybko, jak zwykła stal nierdzewna – no, po prostu lepsza robota. Twardość 60 HRC Ta twardość to takie złote środowisko – nóż jest na tyle twardy, że długo trzyma ostrość, ale nie jest przesadnie kruchy, więc nie pęka przy normalnym użytkowaniu. Rękojeść ze stali nierdzewnej z fakturą tornado Faktura, która przypomina tornado, pomaga trzymać nóż pewnie, nawet kiedy masz wilgotne albo tłuste dłonie. Przy krojeniu mięsa to naprawdę ważna sprawa – nie chcesz, żeby nóż wypadał nagle z ręki. Alternatywy i akcesoria Warto pomyśleć o uzupełnieniu swojej kolekcji nożem Santoku do warzyw albo nożem do chleba z ząbkowanym ostrzem – wtedy w kuchni nie będzie sytuacji, że czegoś brakuje.

No i właśnie takie informacje pomagają sprawdzić, dlaczego Tojiro Pro VG-10 jest fajnym wyborem i jak dopasować go do swoich potrzeb.