-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Masahiro
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Wyobraź sobie ten moment – świąteczna kolacja, a Ty chcesz pokroić pieczeń na takie cienkie plasterki, że aż szkoda jeść. No i tu zaczyna się zabawa, bo zwykły nóż często albo rozrywa mięso, albo trzeba się naprawdę namachać, żeby coś z tego wyszło. Wtedy na scenę wkracza nóż Masahiro Bwh Carving 200mm. To takie narzędzie, które naprawdę mniej męczy i pozwala wyciągnąć z mięsa to, co najlepsze – równe plasterki, które wyglądają jak z filmu, a smakiem cieszą podwójnie.
Opis produktu
Ten nóż z ostrzem długości 200 mm to coś dla tych, którzy nie chcą iść na skróty przy porcjowaniu mięsa. Zwykle takie noże kojarzą się z kucharzem, który musi mieć sznyt, ale tu – uwaga – ostrze jest naprawdę cienkie, tylko 2.0 mm, więc bez problemu kroisz plasterki szynki czy pieczeni, prawie jakbyś ciął masło (no, prawie!).
Ostrze ze stali MBS-26? Brzmi poważnie, ale to po prostu materiał z molibdenem i wanadem, który sprawia, że nóż jest wytrzymały i odporny na zużycie. Wiesz, takie rzeczy potrafią trzymać ostrość na długo, a tu jeszcze jest ten trójstopniowy hart, dzięki któremu nóż ma twardość 58-59 HRC. Co to oznacza? Że rzadziej trzeba go ostrzyć – a kto ma na to czas, prawda?
Rączka z drewna Black Pakkawood to trochę jak z najlepszych filmów – elegancka, chłodna w dotyku i wygodna. No i nie trzeba się bać, że po kilku myciach zacznie się rozkładać, bo drewno jest sprasowane i odporne na wilgoć. Trzy nity? Stabilność na medal, rękojeść się nie rozkręci, a antybakteryjna powłoka to taki bonus – czysto i higienicznie, nawet kiedy działasz na pełnych obrotach.
Co do samego ostrza, ma asymetryczny profil 80/20, który sprawia, że krawędź tnąca jest o jakieś 35% cieńsza niż standardowo. No i to się czuje! Kroisz mięso bez szarpania, bez walki – ruchy są płynne, łatwe, a okrągły czubek pomaga robić cienkie plastry, kontrolując każdy ruch, zwłaszcza wzdłuż włókien.
Cały nóż ma 328 mm długości, więc nie jest ani za krótki, ani przesadnie duży – daje komfort w użyciu, nawet gdy trzeba poradzić sobie z dużymi kawałkami mięsa. W praktyce – nadaje się świetnie nie tylko do pieczeni, ale też do drobiu i dużych wędlin, gdzie zależy Ci na precyzji i wygodzie.
Ludzie, którzy mają ten nóż, często mówią, że jest solidny i długo działa bez problemów. No, a ta rękojeść nie ślizga się nawet, jak kroisz przez dłuższą chwilę. Razem z sąsiadem używaliśmy go do naprawy płotu – serio, przydał się jak złoto, bo nie tylko krojenie, ale i drobne prace w domu daje radę.
No i tak naprawdę to nóż, któremu można zaufać – niezależnie czy na domowej kuchni, czy gdy masz go pod ręką przy bardziej wymagających zadaniach.
Najważniejsze atuty
- Stal MBS-26 – odporna na zużycie i trzyma ostrość na dłużej, co przekłada się na dokładne krojenie.
- Twardość 58-59 HRC – solidne ostrze, które nie wymaga ciągłego ostrzenia.
- Rękojeść z Black Pakkawood – wytrzymała, odporna na wilgoć i z antybakteryjną powłoką, co ułatwia utrzymanie higieny.
- Ostrze 80/20 – asymetryczne, o 35% cieńsza krawędź tnąca, dzięki której cięcie idzie gładko i bez wysiłku.
- Długość ostrza 200 mm – daje swobodę ruchów, a przy tym radzi sobie z większymi kawałkami mięsa.
- Chłodny w dotyku grzbiet noża – komfortowa praca nawet podczas dłuższych sesji krojenia.
- Okrągły czubek ostrza – pomaga robić cienkie plasterki i precyzyjne ruchy wzdłuż włókien mięsa.
- Trwałe nity – gwarantują stabilność i pewny chwyt podczas pracy.
Wszystko to sprawia, że nóż Masahiro Bwh Carving dobrze sobie radzi przy codziennym krojeniu mięsa i wędlin, zapewniając wygodę i precyzję, których czasem brakuje w kuchni.
Zastosowania i inspiracje kuchenne
- Porcjowanie pieczeni i szynki – cienkie, równe plastry, które trzymają strukturę mięsa i ładnie wyglądają na talerzu.
- Krojenie drobiu – oddzielasz mięso od kości, bez rozdrabniania i bałaganu.
- Przygotowanie carpaccio – potrzebujesz tu noża, który da super cienkie plasterki mięsa, a ten właśnie taki jest.
- Krojenie dużych wędlin – wygodna długość i stabilny chwyt sprawiają, że porcjowanie idzie łatwo.
- Delikatne cięcia warzyw – choć nóż to nie do końca warzywniak, to cienkie ostrze radzi sobie świetnie z pomidorami czy ogórkami.
No i mała rada – ten nóż dobrze dogaduje się z deskami drewnianymi albo z plastiku, co pomaga mu dłużej wytrzymać. Przy myciu wystarczy go opłukać pod bieżącą wodą i wytrzeć do sucha... no i zmywarka raczej odpada – szkoda go tam pakować.
Specyfikacja
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Długość ostrza | 200 mm |
| Długość całkowita | 328 mm |
| Grubość ostrza | 2.0 mm |
| Materiał ostrza | stal MBS-26 |
| Twardość ostrza | 58-59 HRC |
| Profil ostrza | dwustronny asymetryczny 80/20 |
| Materiał rękojeści | Black Pakkawood |
| Waga | 78 g |
| Typ ostrza | okragły czubek |
| Stabilizacja rękojeści | 3 wypolerowane nity |
Ta specyfikacja to konkretne cyferki i materiały, które w praktyce przekładają się na wygodę i efektywność – wszystko po to, żeby krojenie mięsa szło gładko, bez frustracji.
51 szt.