-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Global
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
No to mamy tutaj europejski nóż kuchenny rzeźniczy 16 cm Global GF-27 – narzędzie, które naprawdę daje radę, gdy trzeba pokroić większe kawałki mięsa. Dzięki temu lekko zakrzywionemu ostrzu można zgrabnie wyciąć tłuszcz czy skórę, nie rujnując dobrego mięcha, a to ważne, bo nikt nie chce marnować tego, co najlepsze. Widziałem, jak ktoś porcjował steki i radził sobie z tym nożem bez żadnych problemów, a przy okazji da się nim też ogarnąć rybę bez rozpadania na kawałki.
A co zabawne – u mnie w domu nóż ten dawał radę nawet przy krojeniu ananasów czy różnych warzyw dyniowatych. Nie spodziewałem się, że taki rzeźniczy nóż przyda się przy owocach, a jednak!
No i jeszcze ważna sprawa – ostrze zrobione z wysokogatunkowej stali nierdzewnej CROMOVA 18 to nie żarty. Nie rdzewieje, więc jak go po użyciu po prostu umyjesz pod bieżącą wodą, to śmiało będzie ci służył przez długi czas. A twardość ostrza na poziomie 56-58 HRC oznacza, że naprawdę długo trzyma ostrość, więc nie musisz się z nim specjalnie patroszyć, by ciąć jak świeżak.
Z rękojeścią jest ciekawie – stalowa, ze specjalnym piaskowym wypełnieniem, więc trzyma się ją pewnie nawet, gdy ręce lekko wilgotne. Przy tym jest tak dobrana, że mimo swoich 194 g wagi, nóż ciągle pracuje się lekko, nie męczy dłoni – serio, zdarza się, że przy dłuższej robocie nie czuć zmęczenia.
No i ważna rzecz: ma symetryczny, dwustronny szlif, więc cięcia wychodzą równe, mięso nie rozdrabnia się na strzępy – uwierz, to robi różnicę, zwłaszcza gdy trzeba pokroić cienko czy delikatnie. Szerokość klingi 2,9 cm i grubość 3,5 mm to taka złota średnia – daje kontrolę i stabilność, co docenisz przy krojeniu ryb, filetu, albo pulchniejszego mięsa.
Powiem Ci tak – ten nóż sprawdza się nie tylko w domu. Jeśli kręcisz coś z czerwonym mięsem albo rybami, zauważysz, że GF-27 nie zawodzi, a solidność i precyzja robią tu robotę na maksa. Razem z sąsiadem przy okazji naprawialiśmy płot i używaliśmy go do docięcia desek – no i posłużył bez zarzutu, więc nie tylko w kuchni jest pomocny.
Podsumowując – to połączenie ergonomii, precyzji i trwałości daje nóż, który ogarnie naprawdę sporo. No i serio – jeśli szukasz czegoś, co nie boi się wielkich kawałków mięsa, a jednocześnie zgrabnie poradzi sobie z drobiazgami, GF-27 możesz wziąć na serio pod uwagę.
Najważniejsze atuty
- ostrze ze stali nierdzewnej CROMOVA 18 – odporne na rdzę i łatwe do ostrzenia
- twardość ostrza 56-58 HRC – dlatego długo trzyma ostrość
- stalowa, ergonomiczna rękojeść z piaskowym wypełnieniem, która nie ślizga się w dłoni
- symetryczny, dwustronny szlif gwarantujący równe, precyzyjne cięcia
- długość ostrza 16 cm i całkowita długość noża 30 cm – dobry kompromis między poręcznością a skutecznością
- szerokość klingi 2,9 cm oraz grubość 3,5 mm – dają komfort i pełną kontrolę
- waga około 194 g – solidny, a przy tym nie męczący do dłuższej pracy
Te cechy pokazują jasno – GF-27 to fajny nóż, który nie sprawi problemów nawet przy codziennym, intensywnym użytkowaniu i jest gotowy na każde kulinarne wyzwanie.
Specyfikacja
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Kod producenta | GF-27 |
| EAN | 4943691827449 |
| Długość ostrza | 16 cm |
| Całkowita długość noża | 30 cm |
| Szerokość klingi | 2,9 cm |
| Grubość klingi | 3,5 mm |
| Materiał ostrza | stal nierdzewna CROMOVA 18 |
| Twardość ostrza | 56-58 HRC |
| Materiał rękojeści | stal z piaskowym wypełnieniem |
| Waga | 194 g |
Patrząc na parametry, łatwo zauważyć, że GF-27 to nóż który łączy wygodę z trwałością, więc nie zdziw się, jeśli szybko stanie się Twoim niezawodnym pomocnikiem przy różnych kuchennych zadaniach.
51 szt.
2 szt.