Wczytuję dane...
Model: 02lkw019
Kod producenta: 02LKW019
Gwarancja: 2 dni
Realizacja zamówienia: 3 lata
EAN: 5904933560752
Wysyłka: Wysyłka gratis!
Producent: Libra Knife Works
Opis produktu

Nóż LKW Modern Hunter G10 to taki kompan, któremu można zaufać, zarówno podczas codziennych zadań, jak i gdy wyruszasz na łono natury. No wiesz, ta ergonomiczna rękojeść z G10 naprawdę leży w dłoni – nawet jak ręce masz wilgotne albo zimne, to trzymasz nóż pewnie, bez nerwowego ślizgania się. U mnie na ostatnim biwaku właśnie na tym żonglowałem, krojąc pomidory i przygotowując drewno na ognisko – sprawdza się świetnie.

Ostrze, zrobione ze stali O2 Bohler K720 o twardości 59 HRC, to taki kawał dobrego metalu, który nie zmięknie przy pierwszej lepszej gałęzi. Zaskoczy cię, jak długo trzyma ostrość – ciąłem nim nawet grubszą linę na działce i dalej było OK, serio. Dzięki temu nóż radzi sobie z miękkimi warzywami, ale i twardszymi materiałami w terenie.

Szkielet noża ma 198 mm długości, a grubość ostrza to 3.6 mm, więc jest solidnie, ale bez przeginy. To co, ważne – waży zaledwie 167 g, czyli nie czujesz go zbyt mocno, nawet jak masz go przypiętego do pasa przez cały dzień. Ja tak miałem podczas weekendowego spaceru po lesie – lekkość robi robotę.

Rękojeść G10 ze swoim wyraźnym karbowaniem to taki gwarant, że ręka się nie ześliźnie. No i dlatego nóż nadaje się świetnie do precyzyjnych rzeczy – na przykład na biwaku, jak trzeba pokroić warzywa albo rozplątać jakiś zacięty węzeł na linie. Naprawdę przy tych drobiazgach czuć różnicę.

Pochwa z Kydexu to mały, ale fajny patent. Ma uniwersalną szlufkę, więc schowasz nóż na pas czy plecak błyskawicznie i bezpiecznie. Na trekkingu to jest naprawdę wygoda – zwłaszcza jak człowiek chce mieć nóż pod ręką, a nie szukać gdzieś w plecaku.

Warto też wspomnieć o wklęsłym szlifie ostrza, który zmniejsza opór przy cięciu. Przekonałem się o tym robiąc rozpałkę z cienkich gałązek – no normalnie jak masło szło. Poza tym taki szlif ułatwia też delikatne prace, na przykład filety z ryby – tak, to działa, uwierz mi.

Nóż LKW Modern Hunter G10 to połączenie dobrze wyważonej konstrukcji, lekkości i materiałów, które nie zawodzą. Zdarzyło mi się nawet z sąsiadem naprawiać stare ogrodzenie i ten nóż siknął do cięcia drutu i twardej liny – ratunek na miejscu.

Podsumowując – no ten nóż daje radę na krótkich wycieczkach, na biwaku czy podczas zwykłych prac w ogródku. Wygodnie leży, jest poręczny i trzyma ostrość długo. Jak raz spróbujesz, to już nie oddasz!

  • ergonomiczna rękojeść G10 działa tak, że ręka się nie ślizga
  • ostrze ze stali O2 Bohler K720 z twardością 59 HRC
  • lekka konstrukcja, którą łatwo nosić cały dzień
  • pochwa Kydex z uniwersalną szlufką na pas lub plecak
  • wklęsły szlif ostrza, co przekłada się na łatwe i dokładne cięcia

W praktyce ten nóż łączy nowoczesny wygląd z tym, co potrzebne naprawdę – funkcjonalność na co dzień i kiedy trzeba.


Najważniejsze atuty
  • solidna stal O2 Bohler K720 – nie rozczaruje podczas cięcia
  • ergonomiczna rękojeść G10 z karbowaniem, co daje pewny chwyt
  • praktyczna pochwa Kydex – szybkie schowanie i dostęp
  • lekki design, dzięki czemu nóż nie ciąży podczas noszenia
  • precyzyjny szlif wklęsły, który ułatwia krojenie nawet delikatnych materiałów

Stąd wiadomo, że nóż wytrzyma codzienne zabawy i jest po prostu wszechstronny – do prawie wszystkiego, co może się na biwaku czy działce zdarzyć.


Specyfikacja
Parametr Wartość
Stal klingi O2 Bohler K720
Twardość 59 HRC
Długość całkowita 198 mm
Długość klingi 81 mm
Grubość klingi 3.6 mm
Szerokość klingi 32 mm
Waga 167 g
Rękojeść G10
Kod producenta 02LKW019

Patrzysz na kompaktowy, ale solidny sprzęt, który naprawdę ma sens, jeśli zależy ci na komforcie i skuteczności w terenie.

Polecamy