-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Benchmade
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
No dobra, pokażę Ci nóż, który naprawdę daje radę na co dzień – Benchmade 4850BK Om OTF Auto. Ten maluch jest kompaktowy, niewielki, no i ma tę fajną funkcję Out The Front (OTF), czyli ostrze wysuwa się prosto z przodu – szybko, bez zbędnego kręcenia. W praktyce? Super sprawdza się, gdy trzeba szybko przecinać taśmę, papier albo rozkroić paczkę – serio, takie drobiazgi robi z nim luzem.
Ostrze zrobione ze stali nierdzewnej CPM-S30V ma twardość 58-60 HRC, to znaczy, że trzyma ostrość przez dłuższy czas, nie musisz non stop ostrzyć. A do tego jest pokryte powłoką DLC (Diamond Like Carbon), która chroni przed rysami i korozją, plus nadaje głowni ten matowy, niemal niewidoczny połysk – szczególnie spoko, jak chcesz być trochę bardziej dyskretny.
Mechanizm otwierania jest sterowany ergonomicznym przyciskiem – działa nawet przez rękawiczki, co jest niezłym plusem, kiedy jest chłodno albo dłonie masz czymś zajęte. Po wysunięciu ostrza blokada w trzech punktach trzyma nóż pewnie – więc nie musisz się bać, że rozłoży się w kieszeni czy podczas pracy.
Rękojeść to anodyzowane aluminium 6061-T6 z fajnym moletowaniem – daje naprawdę pewny chwyt, nawet jeśli masz mokre dłonie albo coś tłustego na rękach. Płaski szlif ostrza (flat grind) jest spoko, jeśli trzeba precyzyjnie pociąć np. miękkie warzywa czy sznurek – to nie jest nóż, który ma tylko wyglądać, on naprawdę pracuje.
W praktyce Benchmade 4850BK Om OTF to taki nóż, który dobrze sprawdzi się i w mieście, i na spacerze w lesie. Złożony jest dość mały, więc spokojnie możesz go schować gdzieś w kieszeni, a szybkie otwieranie to błogosławieństwo, gdy jest potrzeba działania na szybko. No i warto wiedzieć, że nie ma tu klipsa – trzeba pomyśleć, gdzie go trzymasz, ja np. trzymam w specjalnej pochewce albo w kieszonce od kurtki.
Podsumowując, Benchmade 4850BK Om OTF Auto jest narzędziem do różnych zadań – zaczynając od całkiem zwykłego otwierania paczek, przez robotę w garażu, aż po momenty, kiedy trzeba przeciąć coś z pewnością i szybkością. Nie ma tu zbędnych udziwnień, a materiały i wykonanie dają solidną pewność, że nóż nie zawiedzie.
Na koniec - nóż jest prosty w utrzymaniu – wystarczy go umyć pod bieżącą wodą i gotowe. Warto mieć coś takiego pod ręką, kiedy czas i pewność działania rzeczywiście mają znaczenie.
Instrukcja obsługi noża Benchmade 4850BK Om OTF Auto
Żeby nie lać wody - tu masz szybko, jak korzystać z tego noża, żeby go nie popsikać i trzymać go zawsze gotowego do roboty.
- Chwyć nóż mocno za rękojeść – ta moletowana powierzchnia naprawdę pomaga, zwłaszcza jeśli masz mokre dłonie czy rękawiczki.
- Przesuń przycisk do przodu, aż poczujesz, że ostrze się blokuje – nie trzeba dużo siły, po chwili czujesz, że jest na miejscu.
- Sprawdź blokadę, bo nóż ma aż system trzech punktów blokowania – to pewne, bez obaw o niespodzianki.
- Po skończonej pracy zepchnij przycisk w stronę rękojeści, aż ostrze całkowicie zniknie w środku.
- Jak trzeba umyć, przepłucz pod bieżącą wodą – uwaga, żeby mechanizm dobrze wysechł zanim znowu go użyjesz.
Tak naprawdę obsługa jest dziecinnie prosta, a ergonomiczny przycisk i pewna blokada dają jasny sygnał, co jest grane – po prostu gotowy nóż, gdy trzeba (i bez zbędnych kombinacji).
Najważniejsze cechy i zalety
- Kompaktowa długość całkowita – ma 149 mm, więc spokojnie mieści się w kieszeni.
- Ostrze ma 63 mm i jest pokryte powłoką DLC, która chroni przed rysami i korozją – to spoko rzecz.
- Automatyczny mechanizm OTF z wygodnym przyciskiem, który otwiera i składa ostrze błyskawicznie.
- Anodyzowana rękojeść z aluminium 6061-T6 z moletowaniem – co daje świetny chwyt nawet w wilgotnych warunkach.
- Trzypunktowy system blokady ostrza – żadnych luźnych części podczas pracy, wszystko na swoim miejscu.
- Solidna stal CPM-S30V o twardości 58-60 HRC, czyli nóż długo trzyma ostrość.
- Brak klipsa do noszenia oznacza, że dobrze mieć własne rozwiązanie, np. pochewkę – no, żeby się nie zgubił.
Te wszystkie detale razem sprawiają, że nóż nie jest tylko kawałkiem metalu, ale naprawdę sprawdza się na co dzień, czy to w mieście, czy na zewnątrz.
Specyfikacja techniczna
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Długość całkowita | 149 mm |
| Długość ostrza | 63 mm |
| Długość po złożeniu | 86 mm |
| Grubość głowni | 2,3 mm |
| Materiał ostrza | Stal nierdzewna CPM-S30V z powłoką DLC |
| Hartowanie | 58-60 HRC |
| Materiał rękojeści | Aluminium anodyzowane 6061-T6 |
| Typ noża | Składany, OTF (Out The Front) |
| Otwieranie | Automatyczne, z przyciskiem |
| Klips do noszenia | Brak |
| Odporność na korozję | Wysoka |
| Odporność na stępienie | Bardzo wysoka |
Najważniejsze liczby, które warto zapamiętać od ręki: ostrze ma 63 mm, cały nóż mierzy 149 mm, stal ma twardość 58-60 HRC, a grubość ostrza to 2,3 mm.
50 szt.