Wczytuję dane...
Model: 2975
Kod producenta: 2975
Gwarancja: 2 lat
Realizacja zamówienia: 1 godzin
EAN: 4895204129758
Wysyłka od: 12.90 PLN
Producent: Fissman
Opis produktu

Kamień do ostrzenia noży Fissman z ziarnistością 1000 to taki niebieski pomocnik, który bardzo lubi przywracać ostrość tym nożom, które trochę już się zmęczyły – na przykład po krojeniu twardej dyni albo świeżej cukinii. Wiesz, jak to jest – nóż niby ostry, a mimo wszystko z trudem idzie z tymi warzywami? Ten kamień daje radę w takich momentach.

Przygotowanie? Nic prostszego! Wystarczy zamoczyć go w wodzie na jakieś 5-10 minut, a potem można się już zabierać za ostrzenie. Bez żadnych cudów, bez dodatkowych płynów, no i dzięki silikonowej podstawie nic się nie ślizga, więc jest bezpiecznie – nawet jak machasz nożem trochę szybciej. To naprawdę robi różnicę, zwłaszcza gdy masz w kuchni pełne ręce roboty.

Kamień zdradza wymiary 18 x 6 x 1,5 cm, więc z jednej strony jest na tyle spory, żeby wygodnie pracować z dużym nożem, a z drugiej nie zajmuje zbyt wiele miejsca – można go spokojnie schować gdzieś pod szafką czy na bocznej półce. No i jeszcze ważne: ostrzy noże bez ząbków, więc jak masz tasak, nóż do warzyw albo te delikatniejsze noże do mięsa, to będzie ok.

No i tak naprawdę to korund, z którego jest zrobiony, robi robotę – ścina materiał ostrza bardzo sprawnie. Nie trzeba się przy tym jakoś bardzo napracować nawet, jak nóż jest mocno tępy – trochę powtórek na kamieniu i jest niezła różnica. Mycie też bez filozofii – woda z kranu i miękka szczoteczka załatwiają sprawę.

Co ciekawe, kiedy miałem okazję używać go w domu, to świetnie radził sobie z przygotowaniem pomidorów na sałatkę, gdzie naprawdę przydaje się precyzja – ale też z filetowaniem ryby, gdzie sprawność narzędzia jest na wagę złota. Raz nawet w ogrodzie przy montażu lamp solarnych przydał się, żeby szybko coś przyciąć lub dopasować. A podczas spotkania ze znajomymi na biwaku otwieraliśmy puszki i butelki, korzystając z innych funkcji noża – no coś tam pomógł też kamień, bo lepiej mieć dobrze naostrzony sprzęt, niż nie mieć wcale!

W dodatku to urządzenie jest lekkie – tylko 0,3969 kg, więc nawet jeśli planujesz zabrać je gdzieś ze sobą, to nie będziesz dźwigać niczego zbędnego. Mały, sprytny i solidny kompan każdej kuchennej przygody.

W praktyce taki kamień Fissman ułatwia zachowanie noży w dobrej kondycji bez konieczności biegania do fachowca. Sprawdza się, gdy trzeba szybko podratować klingę, żeby potem cieszyć się wygodnym krojeniem przez dłuższy czas. Także – niezły patent, serio.


Najważniejsze atuty
  • Kamień z wytrzymałego korundu, który nie odpuszcza i robi swoje, ścierając krawędź noża naprawdę szybko.
  • Silikonowa podstawa, dzięki której kamień się nie rusza ani nie ucieka podczas pracy – a bezpiecznie przecież lepiej.
  • Łatwe przygotowanie – wystarczy zamoczyć na 5-10 minut we wodzie i można działać.
  • Kąt ostrzenia od 10 do 30 stopni, więc pasuje do różnych noży bez ząbków – od filetówek po te do mięsa czy warzyw.
  • Wygodne wymiary 18 x 6 x 1,5 cm pozwalają ostrzyć zarówno duże, jak i mniejsze noże.
  • Lekki i solidny, z którym łatwo sobie poradzić w kuchni i przy przechowywaniu.
  • Proste czyszczenie – po prostu myjesz pod bieżącą wodą i po sprawie.
  • Dobrze sprawdza się przy różnych kuchennych zadaniach, od filetowania ryb po obieranie warzyw.

Te wszystkie detale sprawiają, że praca z tym kamieniem jest naprawdę wygodna i bezpieczna. Kto by pomyślał, no nie?


Specyfikacja
Parametr Wartość
Kod producenta 2975
Typ Kamień do ostrzenia
Materiał kamienia Korund
Kolor Niebieski
Podstawa Silikonowa
Kąt ostrzenia Od 10 do 30 stopni
Wymiary kamienia 18 x 6 x 1,5 cm
Wymiary opakowania 7,5 x 19,5 x 2,5 cm
Waga 0,3969 kg

Wszystkie te dane jasno pokazują, czego można się spodziewać po kamieniu. Kto planuje zadbać o swoje noże, powinien zwrócić uwagę na te parametry – bo one przekładają się na wygodę i skuteczność pracy.