Wczytuję dane...
Model: F-844
Kod producenta: F-844
Gwarancja: 2 lata
Realizacja zamówienia: 3 dni
EAN: 4960375038441
Wysyłka: Wysyłka gratis!
Producent: Tojiro
Opis produktu

Tojiro Pro VG-10 Nóż do obierania 9cm to taki mały pomocnik, który naprawdę potrafi ułatwić życie w kuchni. No bo pomyśl — czy ktoś lubi obierać pomidory albo jabłka topornym narzędziem? Ten nóż ma ostrze o długości 9 cm, wykonane z trójwarstwowego laminatu ze stali VG-10, więc krojenie i obieranie idzie szybko i bez nerwów. Co więcej, ostrze nie lubi rdzy, więc na serio nie trzeba się specjalnie nim przejmować – wystarczy po pracy spuścić chwilę pod wodą i tyle.

Rękojeść ze stali nierdzewnej ma ciekawy wzór „tornado”, który sprawia, że nóż nie wyślizguje się z mokrej czy tłustej dłoni. To naprawdę duży plus, bo kto nie walczył przy krojeniu gruszki albo kiwi, które potrafią być „śliskie” jak diabli? Z tym nożem jest zdecydowanie bezpieczniej i… wygodniej.

Szlif ostrza jest dwustronny i symetryczny, co pozwala na precyzyjne cięcia niemal pod każdym kątem. Jasne, trudno się szpachlować, ale te maluch robi swoje zwłaszcza przy korektach kształtów czy nacinaniu skórek cytrusów. I nie do wiary, ale jego waga około 64 g sprawia, że ręka się nie męczy nawet, gdy przygotowujesz kilka dań pod rząd – leciutki, a sprawny.

Długość całkowita 20,5 cm oraz szerokość klingi 2,3 cm dodają nożowi ergonomii. No i serio — do drobnych prac większe noże to przerost formy nad treścią. Ten model jest po prostu zgrabny i do rzeczy – dobrze leży w dłoni i świetnie nadaje się do obierania czy krojenia mniejszych owoców i warzyw.

Twardość ostrza na poziomie 60 HRC ± 1 oznacza, że ten nóż trzyma ostrość przez długi czas. Jeszcze pamiętam, jak podczas przygotowywania kanapek z koperkiem czy czosnkiem, nie musiałem co chwilę sięgać po ostrzałkę — serio, tutaj to się sprawdza! W przeciwieństwie do noży, które ostrzyć trzeba niemal co tydzień.

Komfort pracy i wytrzymałość tej zabawki sprawiają, że nie tylko w domowej kuchni, ale i w małej gastronomii się nie zgubi. Drobne dekoracje, porcjowanie miękkich owoców czy prace wymagające precyzji – wszystko leży po stronie tego noża. Nawet kiedy kilka razy w tygodniu przygotowujesz coś „na szybko”, on daje radę.

Tojiro Pro VG-10 Nóż do obierania 9cm przydaje się też, gdy trzeba obrać malutkie papryczki, pokroić imbir na plasterki, albo… no wiesz, jak się spieszy, a musisz zrobić co trzeba. Razem z sąsiadem naprawialiśmy płot i wykorzystywaliśmy go do drobnych cięć – serio, świetnie się sprawdził nawet poza kuchnią. A i na biwaku przy otwieraniu puszek czy butelek – no, jest naprawdę mały wielozadaniowiec. I przy tym wygodny, nawet kiedy dłonie są wilgotne — znaczy, nie trzeba się bać, że wypadnie w trakcie pracy.


Najważniejsze atuty
  • Ostrze z laminatu 3-warstwowego z wytrzymałym rdzeniem ze stali VG-10 daje odporność na korozję i solidność w krojeniu.
  • Rękojeść ze stali nierdzewnej z wzorem „tornado” skutecznie przeciwdziała ślizganiu się, nawet gdy dłonie są mokre albo tłuste.
  • Długość ostrza 9 cm pozwala na precyzyjną pracę przy drobnych warzywach i owocach.
  • Dwustronny symetryczny szlif daje równomierne i dokładne cięcie pod różnymi kątami.
  • Twardość ostrza 60 HRC ± 1 zapewnia długie utrzymanie ostrza bez ciągłego szlifowania.
  • Waga około 64 g sprawia, że nóż jest lekki i łatwy w manewrowaniu.

Ta lista po prostu pokazuje, że nóż zaprojektowano z myślą o codziennych, prostych zadaniach w kuchni, gdzie liczy się precyzja i efekt bez zbędnego kombinowania.


Specyfikacja
Parametr Wartość
Długość całkowita 20,5 cm
Długość ostrza 9,0 cm
Szerokość klingi 2,3 cm
Grubość klingi 2,0 mm
Waga około 64 g
Materiał ostrza stal VG-10 w trójwarstwowym laminacie
Materiał rękojeści stal nierdzewna z wzorem „tornado
Twardość ostrza (HRC) 60 ± 1
Szlif ostrza dwustronny symetryczny
Kod producenta F-844
EAN 4960375038441

Spokojnie, ta tabelka zebrała w jednym miejscu najważniejsze parametry, więc kiedy myślisz o zmianie narzędzia do codziennej roboty, możesz szybko rzucić okiem i odhaczyć, czy właśnie ten nóż pasuje do Twoich potrzeb.