-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Samura
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Wiesz, czasem tak jest, że stoisz w kuchni, a nóż, którego masz pod ręką, po prostu nie chce współpracować – za ciężki, za śliski albo już tak tępy, że aż szkoda mówić. No i wtedy każdy ruch to walka, a pokrojenie mięsa czy warzyw zamienia się w mały dramat. Samura Golf Nóż Szefa Kuchni 22,1cm AUS-8 Ergonomiczny to taki kumpel, który rozumie, co znaczy wygoda i precyzja, więc pomaga ogarnąć to wszystko bez zbędnego wysiłku.
Opis produktu
Ten nóż szefa kuchni z ostrzem długości 22,1 cm jest wykonany z jednolitej stali AUS-8, która ma twardość 58 HRC. Co to znaczy? Ano tyle, że ostrze trzyma ostrość przez długi czas – serio, nie musisz ciągle go ostrzyć, a przy tym radzi sobie świetnie z mięsem czy rybą.
Design jest prosty, ale właśnie dzięki temu ergonomiczny uchwyt układa się w dłoni jak trzeba. Przekonałem się, że podczas siekania kapusty czy krojenia pomidorów, gdzie precyzja jest ważna, ten nóż naprawdę daje radę. No i co ważne – można z nim pracować dłużej, bo kształt jest tak pomyślany, że ręka się nie męczy.
Szerokie ostrze o wysokości 50 mm pozwala bez problemu przenieść pokrojone składniki z deski na patelnię, a lekka konstrukcja ważąca 106 g sprawia, że nóż jest stabilny, ale nie ciąży w ręce. Dodatkowo chłodny w dotyku grzbiet trzyma się pewnie, nawet jeśli masz wilgotne dłonie – no, zdarza się.
Dzięki odporności na korozję wynikającej ze stali AUS-8, nie trzeba się bawić w jakieś specjalne konserwacje – wystarczy umyć pod bieżącą wodą i gotowe. U mnie w kuchni to spore ułatwienie, bo kto by chciał tracić czas na dodatkowe czary-mary?
W zestawie jest też praktyczne opakowanie o wymiarach 455x110x20 mm, które ułatwia przechowywanie i bezpieczny transport noża. Jeśli będziesz szukać tego modelu, to kod producenta SG-0085 powinien pomóc szybko go znaleźć.
Podsumowując – Samura Golf Nóż Szefa Kuchni 22,1cm AUS-8 to taki kompan, który sprawdza się świetnie przy krojeniu twardych warzyw, filetowaniu ryb, a także przy większych kuchennych wyzwaniach. W domu czy większej kuchni – ten nóż nie zawodzi.
Użytkownicy mówią, że nóż radzi sobie z dużymi kawałkami mięsa, a jednocześnie jest na tyle lekki, że dłonie nie czują zmęczenia. Chłodny w dotyku uchwyt i dobrze wyważona konstrukcja to coś, co docenisz, gdy przygotowujesz posiłki przez dłuższy czas.
Najważniejsze atuty
- Jednolita stal AUS-8 (58 HRC) – dzięki niej nóż długo pozostaje ostry i nie rdzewieje, więc możesz na nim polegać przez długi czas.
- Ergonomiczny kształt uchwytu – sprawia, że nawet przy długim siekaniu ręka mniej się męczy, a cięcia są precyzyjne.
- Długość ostrza 22,1 cm i szerokość 50 mm – daje luz przy krojeniu dużych kawałków mięsa, ryb czy warzyw.
- Niska waga 106 g – nóż jest lekki, więc łatwo nim manewrować bez zmęczenia.
- Minimalistyczny design – chłodny w dotyku grzbiet i estetyczne wykonanie, które pasuje zarówno do domowej, jak i bardziej wymagającej kuchni.
Te wszystkie zalety razem sprawiają, że nóż naprawdę ułatwia codzienne krojenie i gotowanie – wygoda i solidność w jednym.
Zastosowania i inspiracje
- Krojenie mięsa: Z tym nożem porcjowanie kurczaka czy wołowiny to pestka – równiutkie plastry, bez zbędnego wysiłku.
- Filetowanie ryb: Ostrze radzi sobie tak delikatnie, że mięso oddziela się od ości bez problemu, nic się nie rozrywa.
- Siekanie warzyw: Szerokie ostrze świetnie nadaje się do szybkiego szatkowania kapusty czy krojenia cebuli na drobno – bez łez, prawie.
- Przygotowanie sałatek: Lekkość i ergonomia sprawiają, że krojenie pomidorów czy ogórków jest wygodne i bez zgniatania.
- Podawanie potraw: Szeroka klinga to sprytny sposób na przeniesienie składników z deski na talerz – przydaje się, kiedy masz gości albo robisz większe porcje.
Widać więc, że ten nóż to taki kuchenny niezbędnik, który sprawdza się w różnych sytuacjach – od codziennego gotowania do większych kuchennych akcji.
Specyfikacja
| Typ noża | Nóż szefa kuchni |
| Długość ostrza | 22,1 cm |
| Materiał ostrza | Stal AUS-8 |
| Twardość ostrza | 58 HRC |
| Szerokość ostrza | 50 mm |
| Waga | 106 g |
| Uchwyt | Ergonomiczny, chłodny w dotyku grzbiet |
| Odporność na korozję | Tak, dzięki stali AUS-8 |
| Wymiary opakowania | 455x110x20 mm |
| Kod producenta | SG-0085 |
Jak widać, parametry mówią same za siebie – to nóż, który ma wszystko, czego potrzebujesz, żeby gotowanie szło sprawnie i przyjemnie.
4 szt.
2 szt.
3 szt.
6 szt.