-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.CobraTec
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Nóż CobraTec Large Winter Digi Camo FS-3 Drop to taka maszyna, że jak się raz ogarnie ten mechanizm OTF (Out The Front), czyli wysuwanie klingi prosto z przodu, to później trudno wrócić do klasycznych noży. No bo serio – wystarczy jeden szybki ruch kciukiem i ostrze jest gotowe do akcji. To świetnie się sprawdza, kiedy trzeba coś szybko pociąć – na przykład na biwaku, gdy walczysz z opakowaniem albo prowadzisz drobną naprawę na zewnątrz i nie masz czasu na bawienie się z ręcznym otwieraniem.
Klinga jest zrobiona ze stali D2, która jest trochę jak taki twardziel wśród stali – zniesie sporo, będzie trzymać ostrość przez długi czas i zwykle nie boi się rys ani drobnych uszkodzeń. Ta stal ma twardość rzędu 59-61 HRC, więc nie musi się ciągle ostrzyć – co jest naprawdę ważne, bo nożami ciągle latam i wiem, że to cenne kiedy nie masz pod ręką ostrzałki.
Rękojeść? No właśnie, z aluminium – ale nie takiego grzecznego, gładziutkiego, tylko z fajnym zimowym kamuflażem, który sprawia, że nóż leży pewnie nawet gdy masz rękawiczki albo jest wilgotno i ślisko. Serio, fajnie chwycić coś, co nie ucieka z rąk – u mnie w ogrodzie to bardzo istotne, bo ergonomia rękojeści robi robotę. A waży całość właśnie 226 gramów, co daje taki fajny balans i nie czuć, że masz w ręce jakiś ciężki kawał metalu.
Długość całkowita to około 229 mm, a ostrze ma 89 mm, więc to nie jakaś miniaturka, ale też nie monstrum, które ciężko ogarnąć. Sprawdza się przy codziennych zadaniach, czy to otwieranie paczek, czy błyskawiczne przygotowanie jedzenia na wyjeździe. Klips z dwustronnym mocowaniem pozwala schować go sobie dyskretnie, po lewej albo prawej stronie – tak żeby zawsze był pod ręką, ale nie przeszkadzał w ruchach.
No i jeszcze nylonowy pokrowiec – taki lekki, ale wytrzymały. Dzięki niemu nóż bezpiecznie leży w plecaku czy na pasku i masz go zawsze szybko pod ręką, gdy trzeba. Osobiście miałem kilka sytuacji, tak na serio, jak raz razem z sąsiadem naprawialiśmy płot i właśnie ten pokrowiec i nóż uratowały sytuację – żaden z nas nie chciał biegać po dodatkowe narzędzia.
Mechanizm OTF pokazuje, co potrafi, szczególnie gdy jest zimno, mokro albo w brudnym śniegu – działa bez zarzutów, nawet tam, gdzie normalne sprężyny dałyby sobie spokój. No wiesz, na takich zimowych wyprawach ten kamuflaż nie tylko ładnie wygląda, ale i ten nóż naprawdę się sprawdza. Serio – w zeszłym sezonie przy montażu lampek solarnych na działce było jak znalazł.
Blokada OTF to kolejna spora zaleta – nikt nie chce, żeby ostrze nagle się złożyło, prawda? Zwłaszcza gdy używasz noża do precyzyjnych cięć albo pracujesz z twardszymi materiałami. Poza tym, gdy trzeba coś szybko przeciąć, na przykład pas bezpieczeństwa albo rozbić szybę w awaryjnej sytuacji, to właśnie zbijak, który jest na wyposażeniu, może zrobić całą robotę. Wiesz, taki dodatek robi różnicę i warto mieć takie coś w zestawie – raz ratowałem kolegę z kłopotów i ten zbijak był strzałem w dziesiątkę.
Najważniejsze atuty
- Automatyczny system OTF – ostrze wysuwa się błyskawicznie, kiedy tylko tego potrzebujesz
- Klinga ze stali D2, która długo trzyma ostrość nawet po cięższej robocie
- Rękojeść z aluminium – lekka, a jednocześnie solidna i pokryta zimowym kamuflażem, co pomaga trzymać mocno nóż
- Waga 226 g i długość 229 mm – dają fajne wyważenie do codziennych i bardziej wymagających zadań
- Blokada OTF – bez obaw o przypadkowe zamknięcie podczas cięcia
- Klips z możliwością głębokiego przenoszenia po obu stronach rękojeści
- Nylonowy pokrowiec – lekki, ale chroni nóż w plecaku lub na pasie
- Zbijak do szyb – ekstra gadżet, który może rzeczywiście kiedyś się przydać w kryzysowej sytuacji
Lista sprawia wrażenie całkiem rozbudowanej, ale w praktyce każda z tych cech to taka mała rzecz, która razem daje naprawdę solidny zestaw. Ten nóż zwyczajnie sprawdza się zarówno na co dzień, jak i wtedy, gdy potrzebujesz czegoś szybkiego i pewnego – no bo kto chce tracić czas na kombinowanie z otwieraniem czy ostrzeniem?
Specyfikacja techniczna
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Producent | CobraTec |
| Model | Large Winter Digi Camo FS-3 Drop |
| Rodzaj otwierania | Automatyczne OTF (Out The Front) |
| Blokada | OTF |
| Materiał klingi | Stal D2 |
| Kształt klingi | Drop point |
| Długość całkowita | 229 mm |
| Długość klingi | 89 mm |
| Waga | 226 g |
| Materiał rękojeści | Aluminium z zimowym kamuflażem |
| Klips | Obustronny, z możliwością głębokiego przenoszenia |
| Wyposażenie dodatkowe | Zbijak do szyb, nylonowy pokrowiec |
| Kod producenta | 06CT069 |
Ta tabela jest jak szybka ściąga – wszystko masz na widoku i możesz łatwo porównać, co i jak. Wiesz od razu, ile waży, z czego jest wykonany i jak duży jest – nie trzeba szukać informacji po innych stronach.
Porównanie i analiza parametrów System otwierania OTF vs tradycyjne No to tak – OTF faktycznie bije na głowę zwykłe sprężynowe noże, jeśli chodzi o szybkość otwierania. W sytuacjach ratunkowych albo na wycieczce, gdzie każda sekunda się liczy, to jest naprawdę odczuwalne. Sprężynowe czasem potrafią się zaciąć albo trzeba nimi pokombinować, a tutaj – pstryk i już masz ostry nóż w ręce. Stal D2 wobec innych materiałów Stal D2 to taki kompromis między twardością a odpornością na wilgoć. Nie jest aż tak miękka, żeby się szybko stępiła, ale też nie jest stalą nierdzewną w stu procentach. W praktyce wystarczy po pracy przetrzeć nóż i nie panikować – trzyma ostrość, a przy tym łatwo się czyści. Kształt Drop Point a inne profile klingi Drop point to taki kształt, który sporo wybacza i pozwala na precyzyjne cięcia – na przykład krojenie pomidorów czy owoców z ogrodu. Trochę zaokrąglony czubek nie pęka przy pierwszym lepszym ruchu, więc nie musisz się bać, że podczas pracy nóż się połamał, co bywa problemem przy ostrych i wąskich końcówkach typu clip point. Aluminiowa rękojeść vs tworzywo sztuczne Aluminium, które tutaj zastosowano, daje fajne uczucie solidności i nie marznie tak jak plastik, gdy robisz coś na mrozie. W dodatku łatwiej się czyści i jest odporniejsze na rysy, więc jak czasem zapomnisz go rzucić na ziemię (no dobra, zdarza się), nie musisz się zbytnio martwić o wygląd i funkcjonalność.
Ta krótka porównawcza analiza pokazuje, że ten nóż powstał tak, aby być wytrzymałym kompanem w różnych sytuacjach – i to nie tylko w teorii, bo w praktyce naprawdę się sprawdza przy różnych, czasem zaskakujących zadaniach.
50 szt.