-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Kanetsune
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Kanetsune Shirogami#2 Nóż Kiridashi 65 mm
Kiridashi jest niewielkim i niesamowicie wszechstronnym nożem. Używany przez kaletników, stolarzy, rzeźbiarzy, a nawet introligatorów i wielu innych. Ma wiele zastosowań, a monolityczna konstrukcja czyni go niezwykle wytrzymałym. Jednostronny szlif nadaje mu wyjątkową precyzję, a dzięki zastosowanej stali węglowej nie sprawia trudności w ostrzeniu.
Dane techniczne:
- Ostrze: rdzewna stal Shirogami #2
- Twardość: 61 HRC +/- 1
- Długość całkowita: 17,1 cm
- Długość krawędzi tnącej: 6,5 cm
- Szerokość klingi: 2 cm
- Grubość klingi: 2,9 mm
- Sposób ostrzenia: szlif jednostronny
- Waga: ok. 52 g
Stal Shirogami
Shirogami czasem jest nazywana „white steel”, nazwa wzięła się od koloru papieru, w jaki pakowało się w Japonii od zawsze tę stal. Wyróżnia się wśród innych stali węglowych przede wszystkim czystością stopu. Jej skład jest banalnie prosty, to zasadniczo tylko żelazo i węgiel. Nóż kuchenny ze stali Shirogami charakteryzuje się łatwością ostrzenia i tym, że stosunkowo niewielkim nakładem pracy można zrobić perfekcyjną i wypolerowana na lustro wręcz krawędź tnącą. Stal daje się hartować na bardzo dużą twardość, dzięki czemu tnie agresywnie i bardzo długo pozostaje ostra. Duża zawartość węgla jednak powoduje, że na niewysuszonym ostrzu szybko pojawi się patyna a trzymanie wilgotnego noża lub przechowywanie go w wilgotnym środowisku może sprawić, że nóż wręcz zardzewieje. Nóż należy zawsze po pracy wytrzeć do sucha a najlepiej posmarować olejem jadalnym. Jeśli nie przeszkadza nam patyna, to możemy nóż utrzymywać na poziomie lekkiego spatynowania, co paradoksalnie spowolni jego rdzewienie.
Skład stali:
- Węgiel: 1,05-1,15%
- Mangan: 0,20-0,30%
- Fosfor: 0,025%
- Krzem: 0,10-0,20%