-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Peugeot
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
No wiesz, ten młynek do pieprzu PARISRAMA od Peugeot ma 18 cm wysokości i od razu robi wrażenie – taki połączenie klasyki z nowoczesnym, eleganckim stylem w kolorze Pacific Blue. Korpus to drewno bukowe z certyfikatem PEFC, więc jak jesteś na tak dla lasów i natury, to tu masz to dobrze ogarnięte.
Mechanizm jest ze stali nierdzewnej, więc nie musisz się martwić, że za chwilę zacznie rdzewieć. Do tego daje dożywotnią gwarancję, więc – bez ściemy – trwałość jest na serio. Ten młynek to nie jakaś zabawka; nawet jak trafisz na większą ilość pieprzu, to nadal robotę zrobi bez marudzenia.
I teraz najlepsze – system u'Select daje aż 6 stopni regulacji grubości mielenia. To jak masz ochotę na cieniutkie zmielony pieprz do sałatki albo grubszy, taki bardziej „chunky” do mięsa lub duszonych warzyw – jednym obrotem to ogarniesz. No i bez spiny, prosto i szybko.
A ten kształt? Ergonomiczny, serio, dobrze leży w dłoni – przy dłuższym mieleniu nie męczy rąk. Lakier na wysoki połysk to nie tylko bajer, ale też ułatwia czyszczenie – wystarczy wilgotna szmatka i już. Nie trzeba kombinować ze jakiś cudami. A do tego farby na bazie wody – więc jeśli ogarniasz EKO, to spokojnie, nie szkodzi ani Tobie, ani środowisku.
Młynek sprawdzi się na różne odmiany pieprzu – czarny, biały, zielony, czerwony – ale tu jest mały haczyk, bo udział tych odmian nie powinien przekroczyć 15%. No i fajnie radzi sobie też z ziarnami kolendry, co daje ci trochę więcej swobody. Sama przyprawa w zestawie nie ma, więc spokojnie możesz dobrać swoje ulubione smaki.
Wyprodukowano go we Francji – więc jeśli liczy się dla Ciebie solidność i dbanie o detale, to znak, że nie jest to przypadkowy sprzęt z rynku. Konstrukcja i materiały są naprawdę przemyślane, żeby długo służył i nie szwankował w kuchni.
No i przede wszystkim – u mnie w domu młynek sprawdza się świetnie. Czy to przy sosach, czy pieczonych ziemniakach, a nawet przy duszonych mięskach, zawsze można powierzyć mu doprawianie. Możliwość dokładnego ustawienia stopnia mielenia pozwala naprawdę pokombinować z intensywnością smaku.
A co fajne – mimo tej solidnej budowy, jest naprawdę lekki i nie męczy rąk, więc nawet jeśli zdarzy się dłuższe mieleniu (tak, czasem trzeba!), to komfort jest zachowany.
No i powiem tak – jak chcesz rozszerzyć kolekcję, to możesz dokupić młynki Peugeot o różnych wysokościach i kolorach, by mieć spójny zestaw, no i do tego są różne dozowniki i pojemniki, które świetnie się komponują i pomagają ogarnąć strefę przypraw w kuchni, żeby wszystko mieć pod ręką.
Najważniejsze atuty
- Mechanizm mielący ze stali nierdzewnej, z dożywotnią gwarancją – serio, nie musisz się martwić o korozję
- 6 stopni regulacji mielenia dzięki systemowi u'Select – od cieniuśkiego pyłku po grubszy pieprz
- Obudowa z drewna bukowego z certyfikatem PEFC – dobry deal dla ludzi, co lubią EKO opcje
- Wysokopołyskowy lakier na bazie farb wodnych – łatwe czyszczenie i bezpieczne dla zdrowia
- Łapie różne rodzaje pieprzu i ziarna kolendry przy max 15% udziału
- Wyprodukowano we Francji – masz tu pewność, że to porządny sprzęt
- Ergonomiczny kształt – dłonie nie bolą nawet po dłuższym mieleniu
Te wszystkie cechy sprawiają, że młynek nie tylko wygląda ładnie, ale też jest naprawdę wygodny i funkcjonalny. Ta regulacja mielenia to coś, co docenisz, zwłaszcza jeśli lubisz eksperymentować z przyprawami.
Specyfikacja techniczna
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Model | PARISRAMA |
| Wysokość | 18 cm |
| Materiał korpusu | Drewno bukowe (certyfikat PEFC) |
| Mechanizm mielący | Stal nierdzewna, dożywotnia gwarancja |
| System regulacji | u'Select – 6 stopni mielenia |
| Kolor | Pacific Blue (wysokopołyskowy lakier wodny) |
| Przeznaczenie | Pieprz czarny, biały, zielony, czerwony (max 15% udziału), ziarna kolendry |
| Kraj produkcji | Francja |
| Kod producenta | pg-43506 |
| Dostawca | TG HOME |
Specyfikacja pokazuje jasno, czego możesz się spodziewać – solidne materiały, poręczny rozmiar i przemyślany projekt, który nada się do codziennego mielenia przypraw z różnym stopniem intensywności.
Analiza techniczna i porównawcza Materiał mechanizmu Stal nierdzewna to nie żart – wytrzyma zarówno ząb czasu, jak i ścieranie. W praktyce długo będzie mielić tak samo dobrze jak na początku. System u'Select Sześć stopni regulacji to niezły bajer, bo pozwala precyzyjnie ustawić, jak drobno chcesz mieć przyprawę. Zwłaszcza przy potrawach wymagających niuansów smaku to jest duży plus. Drewno bukowe z certyfikatem PEFC Tego typu drewno jest z lasów, gdzie dba się o środowisko – a jak ktoś ceni zrównoważony rozwój, to na pewno będzie to ważny argument. Wysokość 18 cm Elegancki rozmiar, który oznacza, że młynek dobrze leży w dłoni i nie ma poczucia, że trzymasz „coś” co nie wiadomo jak duże albo ciężkie. Wyprodukowano we Francji Francja to nie tylko sery i wino, ale też sprzęt kuchenny, gdzie jakość i rygorystyczne kontrole są na porządku dziennym. Także masz tu coś, co zwykle posłuży latami.
Podsumowując, PARISRAMA to młynek, który jest wytrzymały, ma sporo możliwości dostosowania do własnych upodobań i wygląda naprawdę dobrze. Kiedy postawisz go obok innych młynków bez regulacji czy z plastikowymi częściami, różnica w komforcie i trwałości będzie od razu wyczuwalna – serio.
51 szt.