-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Fissman
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Poranne przygotowania bywają czasem szybkie i chaotyczne, ale widzisz – nóż, który nie gniecie pomidorów, tylko nimi śmiga, to skarb. Ten nóż – no, serio – jest lekki i ostry, więc spokojnie pociąć nim pomidory na sałatkę jest prawie bezwysiłkowe.
Nóż kuchenny Fissman Koch uniwersalny 13 cm dobrze radzi sobie przy obieraniu, siekaniu warzyw, owoców czy nawet wędlin – daje taki komfort, że nie musisz się spinać, co tam kroisz. U mnie w domu co kilka dni z niego korzystamy, więc wiem, co mówię.
Materiał ostrza i jego właściwości
Ostrze ze stali 5Cr15MoV to taki trochę twardziel wśród noży – jest wytrzymałe, a do tego nie rdzewieje po kontakcie z wilgocią czy sokami z warzyw. I na dodatek, z tą twardością ustawioną na 57 HRC, trzyma ostrość naprawdę długo – nie musisz go co chwilę ostrzyć, serio.
- 5Cr15MoV – stal odporna na ścieranie, świetna do codziennego siekania i krojenia.
- Hartowanie 57 HRC – fajny balans między twardością a elastycznością, co przekłada się na łatwe i precyzyjne cięcie.
- Odporność na korozję – nóż nie psuje się szybko, nawet jak często myjesz go pod wodą albo kroisz coś soczystego.
Czyli prostym językiem: ten nóż ogarnia zarówno paprykę, która jest miękka, jak i twarde sery, które potrafią czasem dać popalić. No i – co ważne – zostaje w pełni funkcjonalny, nawet przy codziennym użytkowaniu.
Konstrukcja i komfort użytkowania
Rękojeść z tworzywa sztucznego jest dobrze wyprofilowana, więc dobrze leży w dłoni – nie czuć, że się ślizga, nawet jeśli masz wilgotne ręce po myciu owoców czy warzyw. A waga? 90 g tylko, czyli naprawdę lekko, co pomaga przy gotowaniu długo bez zmęczenia.
- Wyprofilowana rękojeść – trzyma się komfortowo i pewnie, nawet przy dłuższej pracy w kuchni.
- Chłodny grzbiet ostrza – naprawdę pomaga kontrolować nóż, szczególnie przy precyzyjnym krojeniu.
- Zrównoważona waga – fajnie wyważony nóż to mniej nerwów podczas krojenia.
Dzięki takim cechom nóż sprawdza się przy różnych kuchennych wyzwaniach i nie męczy dłoni nawet wtedy, kiedy kroisz dużo – u mnie podczas większych gotowań to była duża ulga.
Najważniejsze atuty
- Stal 5Cr15MoV – trwałość połączona z odpornością na rdzę to duet, na który można liczyć.
- Hartowanie 57 HRC – dzięki temu nóż pozostaje ostry na dłużej i tnie dokładnie.
- Rękojeść z tworzywa sztucznego – jak jest dobrze wyprofilowana, to dłonie nie bolą nawet po godzinach pracy.
- Długość ostrza 130 mm – optymalna do różnych zadań, od krojenia warzyw po plasterki wędliny.
- Niska waga 90 g – lekki nóż nie męczy rąk nawet przy dłuższym użytkowaniu.
No więc wszystko razem daje fajne, sprawne narzędzie do kuchni – proste, niezawodne, które zwykle dobrze działa przy codziennych zadaniach.
Zastosowania i codzienne inspiracje
- Krojenie warzyw i owoców – pomidory i jabłka nie stawiają mu większego oporu, działa szybko i dokładnie.
- Siekanie ziół – rękojeść dobrze leży, więc siekania świeżych ziół nie nudzi, jest nawet przyjemne.
- Obieranie ziemniaków i marchewki – nóż nie tępi się szybko, więc serio można na niego liczyć, gdy trzeba zrobić obiad na szybko.
- Przygotowanie wędlin i serów – odpowiednia długość ostrza pozwala pokroić plasterki szybko, bez gimnastyki.
- Prace precyzyjne przy dekoracjach – gdy trzeba coś ładnie dociąć do talerza, ten nóż się sprawdzi.
Podsumowując – fajnie mieć go zawsze pod ręką, zarówno do szybkich kuchennych akcji, jak i bardziej wypasionych posiłków. Po prostu: żadna praca mu nie straszna.
Opis produktu
Uniwersalny nóż Fissman Koch z ostrzem długości 130 mm to taki kompan, który od pierwszego chwytu daje znać, że będzie dobrze. Grzbiet ostrza jest chłodny w dotyku, a rękojeść – ergonomiczna – pozwala skupić się na cięciu, a nie na tym, czy nóż ucieknie z ręki.
Stal 5Cr15MoV, z której jest wykonane ostrze, radzi sobie świetnie na co dzień – odporny na zarysowania i rdzę, a dodatkowo hartowany na 57 HRC dzięki czemu trzyma ostrość nawet wtedy, gdy przygotowujesz większą ilość jedzenia.
W praktyce zauważyłem, że świetnie nadaje się do sałatek, dekoracji czy obierania warzyw – a rękojeść z tworzywa sztucznego nie ślizga się, nawet jak ręce są lekko mokre. To naprawdę ważne, bo czasem łapiesz sprzęt "na wariata".
No i co ciekawe, nóż ten nie męczy dłoni, bo jest dobrze wyważony, więc cięcie wędliny nie wymaga siły, nawet jeśli ostrze ma 13 cm.
Całość jest zrobiona solidnie i – co najlepsze – wystarczy go po prostu opłukać pod bieżącą wodą, żeby był gotowy do następnego zadania.
Warto też pamiętać, że taki nóż może być początkiem fajnej serii narzędzi Fissman – a jeśli chcesz, można dołożyć do niego deskę do krojenia albo ostrzałkę, żeby praca w kuchni szła jeszcze sprawniej.
Użytkownicy często mówią, że nóż Fissman Koch świetnie prowadzi się w dłoni i długo trzyma ostrość, co sprawia, że gotowanie staje się przyjemniejsze i mniej męczące.
Specyfikacja
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Długość ostrza | 130 mm |
| Materiał ostrza | Stal 5Cr15MoV |
| Hartowanie | 57 HRC |
| Materiał rękojeści | Tworzywo sztuczne |
| Waga | 90 g |
| Kształt rękojeści | Ergonomiczny, wyprofilowany |
| Przeznaczenie | Uniwersalne do warzyw, owoców, wędlin |
Jak widać, specyfikacja mówi sporo – nóż jest lekki, ma solidne ostrze i dobrze leży w dłoni, co sprawdza się świetnie w różnych kuchennych zadaniach.
2 szt.
50 szt.