-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Mil-tec
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Ten zestaw Mil-Tec to taki mały, poręczny kombajn do wszystkiego, co może się przydarzyć, gdy jesteś na biwaku, na spacerze w lesie albo po prostu poza domem. Mam na myśli narzędzia i sztućce – wszystko razem w jednym, żeby nie nosić pół kuchni i wielkiej skrzynki z narzędziami. W praktyce ląduje na plecaku i rzadko kiedy trzeba sięgać po coś innego, no i super, bo nie ma co przesadzać z bagażem.
Całość jest zrobiona ze stali nierdzewnej, a to znaczy, że nie rdzewieje, nawet jak trochę poleży w wilgoci czy po deszczu – sprawdziłem to osobiście na kilku wypadach. Scyzoryk ma 190 mm długości, więc ani za duży, ani za mały – wygodnie się nim operuje, a jeszcze dołączone etui robi robotę przy przechowywaniu.
Mówiąc o etui, to jest z nylonu z paskiem, więc można je przyczepić do paska spodni albo torby i zapomnieć, że w ogóle się je ma, dopóki nie będzie trzeba. A wtedy, serio, wszystko szybko widać i sięga się po to bez szukania w plecaku, co w terenie to złoto.
No i zestaw narzędzi też jest fajnie pomyślany – masz tam szerokie ostrze (przydaje się przy krojeniu kiełbasy albo rozcinaniu opakowań), piłę (taką do drewna, jak trzeba coś podciąć przy ognisku albo zmajstrować coś z patyków), klucz nasadkowy w 4 rozmiarach (coś, co razem z sąsiadem wykorzystaliśmy przy naprawie płotu – serio, ratował sytuację!), otwieracze do konserw i butelek (na biwaku otwieraliśmy dzięki temu wszystkie puszki i piwa bez problemu) i śrubokręt płaski, który też nieraz pomagał przy drobnych naprawach. Każdy element ma swoje oczko na linkę – zapobiega zgubieniu, np. jak spadnie coś podczas marszu albo kręcenia śrub.
Oczywiście – nie ma co liczyć na jakieś super specjalistyczne cuda techniki, to raczej taki zestaw do codziennych, prostych zadań. Ale gotowanie przy ognisku, kręcenie śrub, otwieranie puszek i butelek – wszystko pozałatwiane, bez zbędnego pakowania wielkiego arsenału. Widły i łyżka wykonane są z polerowanej stali – nie chlapią śmierdziuchami, łatwo się myją i nie wchłaniają zapachów, co jest mega wygodne, np. jak mieszasz zupę na świeżym powietrzu albo kroisz mięso.
Taka zintegrowana konstrukcja ze sztućcami i narzędziem jest bardzo wygodna na krótkich wypadach, gdzie każdy gram i każdy centymetr ma znaczenie. No i to fajne, że zestaw nie waży dużo, ale mimo to wytrzymuje różne sytuacje – od kanapki na ławce po awaryjną naprawę roweru albo montaż lamp solarnych w ogródku (szczerze mówiąc, byłem zaskoczony, jak dobrze sobie z tym poradził). A ta możliwość przypięcia linki – no cóż, ten drobny szczegół ratuje przed paniką, kiedy coś Ci spadnie za kamień albo w liście.
Najważniejsze atuty
- Stal nierdzewna, która nie boi się rozmaitych warunków
- Komplet na podróż: łyżka, widelec i scyzoryk z narzędziami
- Funkcje scyzoryka: szerokie ostrze, piła, cztery rozmiary klucza nasadkowego, otwieracz do konserw i butelek oraz śrubokręt płaski
- Kompaktowy rozmiar, który spokojnie mieści się w kieszeni lub do etui
- Nylonowe etui z paskiem do łatwego noszenia
- Oczka na linkę – proste i skuteczne zabezpieczenie przed zgubieniem
Po tej liście już widać, że to zestaw skonstruowany z myślą o tym, co przydaje się na co dzień i w terenie, a nie jakieś super wynalazki, które zajmują pół plecaka. Jeśli chcesz mieć ze sobą wszystko na lekkim wypadu – warto go rozważyć.
Specyfikacja| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Materiał | stal nierdzewna |
| Długość ostrza scyzoryka | 85 mm |
| Długość całkowita scyzoryka | 190 mm |
| Elementy zestawu | łyżka, widelec, scyzoryk z narzędziami |
| Kolor okładzin scyzoryka | oliwkowy (tworzywo sztuczne) |
| Etui | nylonowe z mocowaniem do paska |
| Kod producenta | 14629000 |
No i właśnie ta tabela to taki szybki rzut oka na to, co tu mamy – sprzęt, który nie zawiedzie w terenie, a przy tym nie będzie trzeba się z nim cały czas zadręczać, patrząc czy nie rdzewieje albo czy gdzieś nie zginął.
Porównanie i dodatkowe dane techniczne Klucz nasadkowy Podstawą są cztery rozmiary, które ułatwiają dokręcanie i luzowanie śrub bez szukania specjalnego klucza – na biwaku czy naprawie w ogródku nieocenione. Funkcje scyzoryka Mamy tutaj: szerokie ostrze do krojenia, piłę do drewna albo plastiku, klucz nasadkowy w 4 rozmiarach, otwieracz do konserw i butelek oraz płaski śrubokręt. To wszystko sprawdza się świetnie i naprawdę ogarnia zadania w terenie, nie raz ratowało mnie na szybko. Oczka do linki Każdy element ma swoje oczko, tak że można przeciągnąć linkę zabezpieczającą. Proste, a ile już się zdarzyło, że coś spadło i po prostu zniknęło… Twardość ostrza Teoretycznie stal nierdzewna ma twardość ok. 50–55 HRC, co daje rozsądne połączenie trwałości i łatwości ostrzenia. Nie jest to może twardość na poziomie super noży, ale łatwo się tępi i ostrzy w terenie, więc naprawdę spoko sprawa na codzień.Patrząc na te dane widzisz, że zestaw Mil-Tec to wygodne rozwiązanie – łączysz jedzenie z narzędziami i nie musisz się martwić, czy coś zgubisz albo czy sprzęt wytrzyma. Sprawdza się zarówno w mieście, jak i na łonie natury, czyli gdziekolwiek by się nie zdarzyło.
4 szt.
10 szt.
3 szt.
2 szt.