-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.CIVIVI
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Nóż składany Civivi Thug 2 C20028C-1 black / black to takie narzędzie, które naprawdę warto mieć pod ręką – nie zajmuje dużo miejsca, ale pomaga w codziennych sprawach, od rozcinania paczek po cięcie sznurka czy krojenie warzyw na szybkim wyjeździe. Profil Tanto, który tutaj mamy, radzi sobie nawet z tymi trochę trudniejszymi zadaniami – wiesz, gdy trzeba trochę precyzyjniej podciąć coś albo przyciąć coś mocniej.
Rękojeść z laminatu G-10 to z kolei taki pewniak – nawet kiedy ręce trochę wilgotne albo pobrudzone od roboty w warsztacie czy podczas wyprawy, nie ślizga się w dłoni. No i dlatego trzymasz go stabilnie, bez obaw, że gdzieś Ci wyślizgnie się w najmniej oczekiwanym momencie.
Otwieranie? Prościzna. Jest tu kołek pod kciuk z łożyskowym wspomaganiem, więc nóż rozkłada się gładko i szybko, jak jedna sprawna akcja. Liner Lock natomiast to taka blokada, dzięki której ostrze nie zamknie się samo, kiedy akurat go potrzebujesz – to duży plus, bo bezpieczeństwo to podstawa.
Obustronny klips stalowy pozwala nosić nóż w tyle kieszeni, jak ci wygodniej – ja na przykład często mam go tam, gdzie łatwo sięgnąć, zwłaszcza gdy trzeba szybko otworzyć jakieś pudełko albo coś podciąć na działce.
Stal Nitro-V z twardością 58-60 HRC to twardziel – trzyma ostrość dość długo, nawet gdy trzeba nią ciąć linę czy folię. A ten surowy kolor na klingi, czyli Black Stonewash, to nie tylko wygląd – mniej widać na nim rysy, co też jest ważne, gdy nóż dużo pracuje.
Do tego płaski szlif (Flat Grind) sprawia, że cięcia idą ładnie i gładko, idealne, kiedy trzeba np. przygotować coś do jedzenia na kempingu. A ta końcówka w stylu Tanto? No cóż, daje radę, gdy trzeba zastosować trochę więcej siły, na przykład przy odcinaniu grubszego kawałka czy pracy z bardziej odpornymi materiałami.
No więc, tak naprawdę, Civivi Thug 2 to taki sprytny składak do wszystkiego – do nauk codziennych, na wycieczki, do drobnych majsterkowań – łatwo się rozkłada i pewnie leży w dłoni, co w praktyce zawsze doceni ktoś, kto musi mieć to narzędzie pod ręką i chce działać szybko i sprawnie.
Materiał i konstrukcja
Tutaj mamy kilka detalów, które robią różnicę i gwarantują, że nóż się nie rozleci przy pierwszej lepszej pracy:
- Stal klingi: Nitro-V o twardości 58-60 HRC – czyli taka, która długo nie rdzewieje i nie wymaga ciągłego ostrzenia.
- Wykończenie klingi: Black Stonewash – dzięki temu powierzchnia wygląda trochę surowo, a zarysowania są mniej widoczne.
- Profil głowni: Tanto – świetny, gdy trzeba wycinać precyzyjne kształty albo użyć ostrza tam, gdzie jest trochę trudniej.
- Rękojeść: Laminat G-10 – trwały, lekki i pewny w trzymaniu, nawet gdy ręce są mokre lub zabrudzone.
No więc, całość to niezły zestaw, który dobrze radzi sobie w codziennych wyzwaniach, nawet tych wymagających.
Mechanizm i funkcjonalność
Kilka ważnych rzeczy, co sprawiają, że nóż nie tylko dobrze tnie, ale i się z nim fajnie pracuje:
- Typ otwierania: kołek pod kciuk z łożyskowym wspomaganiem – dzięki temu nóż rozkłada się naprawdę płynnie i błyskawicznie, bez zbędnego szarpania.
- Blokada ostrza: Liner Lock – pewna i solidna, trzyma ostrze na miejscu, co mocno zwiększa komfort i bezpieczeństwo.
- Klips do noszenia: stalowy, obustronny – możesz go schować wszędzie tam, gdzie Ci pasuje, czy to w prawej, czy w lewej kieszeni.
To sprawia, że nóż jest jednym z tych sprzętów, które się po prostu nie zawieszają w codziennym użytkowaniu. Wiesz, bierzesz go do ręki i działa tak, jak trzeba – bez niespodzianek.
Właściwości i zastosowanie
Kilka drobiazgów, które decydują o tym, gdzie i jak nóż pokaże na co go stać:
- Odporność na korozję: wysoko ustawiona dzięki nierdzewnej stali Nitro-V, więc spokojnie możesz go zabrać na ryby czy w teren, gdzie wilgoć to norma.
- Odporność na stępienie: quite dobra – nóż długo nie robi się tępy, co w dłuższym użytkowaniu naprawdę się opłaca.
- Typ szlifu: płaski (Flat Grind) – idealny do precyzyjnego cięcia i gładkiej pracy na różnych materiałach.
- Zastosowanie: to składak do codziennych zadań, znajdzie się na liście przy otwieraniu paczek, cięciu tkanin, przygotowaniu jedzenia na świeżym powietrzu czy szybkich naprawkach.
U mnie w ogrodzie sprawdza się od lat, a znajomi często go wypożyczają na biwaki, bo łatwy do noszenia i zawsze gotowy do roboty.
Instrukcja użytkowania
Jak najszybciej ogarnąć, żeby działać bezpiecznie i pewnie z Civivi Thug 2? Zobacz, tak:
- Chwyć nóż za rękojeść z laminatu G-10, tak, żeby dłoń stabilnie go obejmowała i nic nie zablokowało mechanizmu.
- Delikatnie przesuwaj kołek pod kciuk, aż ostrze wyleci do pełnej długości.
- Sprawdź, czy liner lock dobrze trzyma ostrze – powinien stawić opór, gdy próbujesz złożyć nóż.
- Zrób swoje cięcie, pilnując siły i kierunku – dzięki temu nóż popracuje jak trzeba, a Ty bezpiecznie.
- Po wszystkim, zwolnij blokadę przesuwając liner lock i złoż nóż powoli, kontrolując ruch.
Tak trzymaj, a nóż posłuży Ci długo i bez problemów.
Specyfikacja
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Długość całkowita | 164 mm |
| Długość ostrza | 68 mm (w przybliżeniu) |
| Grubość głowni | 3 mm |
| Waga | 103 g |
| Stal | Nitro-V, 58-60 HRC |
| Rękojeść | G-10 |
| Blokada | Liner Lock |
| Wykończenie klingi | Black Stonewash |
| Typ ostrza | Tanto, Flat Grind |
| Kod producenta | 751-102 |
Dla przypomnienia, te liczby warto mieć na uwadze, zanim weźmiesz nóż do ręki:
- 164 mm długości całkowitej – ładnie się nosi i daje kontrolę.
- 3 mm grubości ostrza – solidne i odporne na wygięcia.
- 103 g wagi – lekki, a przy tym dość solidny, by nie zawieść Cię w polu.
50 szt.