-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Staub
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Masz ochotę na taki zestaw do przystawek, który nie tylko ładnie się prezentuje, ale i naprawdę ułatwia sprawę przy stole? Ten od Staub z 5 elementami w składzie (cztery kwadratowe naczynia, każde na 500 ml, plus solidna podstawka o wymiarach 19x19 cm) sprawdza się świetnie przy serwowaniu różnych drobiazgów – od oliwek, przez marynaty, aż po te ciepłe przystawki, typu duszone warzywa czy zapiekanki serowe. No wiesz, kiedy masz gości albo rodzinna atmosfera i chcesz mieć wszystko pod kontrolą – wtedy to naczynie w praktyce robi robotę, bo pomieści akurat tyle, by się najeść, ale nie zagracić stołu.
Ceramikę pokryto taką szklistą, barwioną emalią w intensywnym czerwonym kolorze, którą uzyskano dzięki naturalnym pigmentom. Fajnie, bo ten kolor nie blednie na potęgę – można mówić, że dobrze się trzyma mimo upływu czasu. A jak masz ochotę podgrzać albo wystudzić coś w lodówce, to śmiało – garnuszki ogarniają zakres temperatur od -20°C do +300°C. Także mikrofala i piekarnik to nie problem! No i jeszcze zmywarka – łatwa sprawa, choć jak wszędzie przy takich emaliach, to po jakimś czasie połysk może lekko zejść, ale serio – wystarczy przepłukać pod bieżącą wodą i problem znika.
Co ciekawe, ten zestaw pochodzi z Alzacji, czyli miejsca, gdzie tak naprawdę ceramikę i żeliwo łączą od lat, więc nie jest to jakaś pusta deklaracja. W praktyce oznacza to precyzyjne wykonanie i solidne testy jakości, które można zauważyć podczas codziennego używania. Minimalistyczny, lecz z pazurem design pasuje niemal do wszystkiego, więc jeśli masz już jakiś stół zastawiony różnymi talerzami czy miseczkami, będzie ładnie grać z całością.
Każde naczynie ma średnicę dna na około 14,5 cm i wysokość 5,5 cm, co jest naprawdę wygodne – taka porcja właśnie na przystawkę albo dip. W dodatku całość waży około 1,25 kg, więc stoi stabilnie i raczej nie przewróci się, nawet jeśli przy stole jest trochę chaosu – serio, przy tej wadze czegoś tak lekkiego już można się spodziewać. A ceramika ze szklistą emalią jest też łatwa w czyszczeniu, więc po imprezie starczy ją przepłukać – zero kombinowania.
No, ale trzeba zaznaczyć jedno – nie próbuj robić tu wielkich sztuk i smażyć mięs czy warzyw bezpośrednio na gazie albo w dużych porcjach. To bardziej zestaw do podawania i lekkiego podgrzewania, a nie do walki na ostro w kuchni. Jeśli chcesz coś mocniej obrobić, to szukaj innego sprzętu.
No i jeszcze coś – jeśli myślisz o rozszerzeniu, to można dorzucić ceramiczne łyżeczki albo takie fajne wkładki chłodzące. Dzięki tym dodatkom zimne przystawki dłużej zostaną dobrze schłodzone – serio, różnica jest zauważalna, zwłaszcza podczas dłuższych spotkań. Całość jest funkcjonalna i naprawdę trzyma się kupy – nie tylko ładnie wygląda, ale też daje radę w codziennej gonitwie kuchennej.
Najważniejsze atuty
- 5 elementów – 4 naczynia + podstawka, świetne do zarządzania małymi porcjami
- Ceramika ze szklistą emalią, wytrzymuje temperatury od -20°C do +300°C
- Intensywny czerwony kolor, uzyskany dzięki naturalnym barwnikom, który długo nie blednie
- Możliwość mycia w zmywarce – wygoda, choć z czasem emalia może stracić trochę połysku
- Certyfikat europejski, co oznacza trwałość i bezpieczeństwo materiałów
- Średnica dna 14,5 cm i wysokość 5,5 cm – optymalny rozmiar na porcyjki i dipy
Jak widać, zestaw jest starannie przemyślany pod kątem tego, żeby pokazać przystawki w najlepszym wydaniu – a przy tym łatwo się go używa i utrzymuje w czystości.
Specyfikacja techniczna
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Pojemność pojedynczego naczynia | 500 ml |
| Średnica dna | 14,5 cm |
| Średnica całkowita | 15,4 cm |
| Wysokość | 5,5 cm |
| Szerokość podstawki | 19 cm |
| Długość podstawki | 19 cm |
| Masa zestawu | 1,25 kg |
| Materiał | Ceramika ze szklistą emalią |
| Zakres temperatur pracy | -20°C do +300°C |
| Kod producenta | 40511-119-0 |
| EAN | 4009839316869 |
Te parametry to taki spory plus – każde naczynie jest zaprojektowane tak, żeby dobrze służyć przy różnych przystawkach, a przy tym sam zestaw nie jest ciężki ani nie zabiera sporo miejsca.
Porównanie techniczne oraz rozszerzenia zestawu Materiał i trwałość Staub: Ceramika ze szklistą emalią, odporna na temperatury do +300°C
Alternatywa A: Porcelanowy zestaw, mniej odporny – do +250°C, delikatniejszy na uszkodzenia.
Alternatywa B: Stalowy zestaw, odporny na uderzenia, ale nie nadaje się do mikrofalówki czy piekarnika. Funkcjonalność i zastosowanie Staub: Można używać w mikrofalówce, piekarniku oraz w zmywarce, więc łatwo to wszystko ogarnąć.
Alternatywy często trzeba myć ręcznie i nie nadają się do pieczenia czy podgrzewania w mikrofali. Wykończenie i design Staub: Wyrazisty, trwały kolor dzięki naturalnym pigmentom, który nie zblednie szybko.
Alternatywy mają zwykle mniej nasycone kolory i szybciej tracą ładny wygląd.
Podsumowując – zestaw Staub to takie praktyczne połączenie trwałości i estetyki, które naprawdę się sprawdza na różnych frontach. Dzięki temu można śmiało korzystać z niego także w nieco bardziej wymagających sytuacjach, a jednocześnie dobrze się prezentuje przy stole.
51 szt.