Wczytuję dane...

Etui na scyzoryki

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

    Etui na scyzoryki

    Etui chroni scyzoryk przed zarysowaniami, zapobiega przypadkowemu otwarciu w kieszeni i ułatwia noszenie przy pasku. Przy mniejszych modelach brelokowych (58 mm) etui nie jest konieczne, ale przy scyzorykach 91 mm i większych robi dużą różnicę w codziennym komforcie. Modele takie jak Huntsman, Deluxe Tinker czy CyberTool 41 ważą 90-170 gramów – w kieszeni spodni to odczuwalne, a przy pasku w etui praktycznie niezauważalne.

    Etui Victorinox to najpopularniejszy wybór, bo są zaprojektowane dokładnie pod wymiary scyzoryków szwajcarskich. Victorinox produkuje etui w trzech materiałach:

    Etui skórzane – klasyka. Czarna lub czerwona skóra licowa, zamykana na zatrzask, z pętelką do paska. Czerwone etui skórzane (4.0520.1) pasuje do scyzoryków z 2-4 warstwami narzędzi i jest najczęściej kupowanym etui w naszym sklepie. Do większych modeli 111 mm (Forester, Outrider) pasują etui skórzane 111 mm i etui 130 mm.

    Etui nylonowe – lżejsze, bardziej odporne na wilgoć, lepsze na wyjazdy turystyczne. Dostępne w czarnym kolorze, z zamknięciem na rzep lub zatrzask.

    Etui SwissChamp / XLT – większe etui zaprojektowane specjalnie pod najgrubsze modele wielofunkcyjne. Etui na SwissChamp XLT (4.0521.XL) pomieści nawet najbardziej rozbudowane scyzoryki Victorinox.

    Etui Leatherman – do multitooli Leatherman oferujemy oryginalne pokrowce, m.in. etui Leatherman Medium z kieszonkami na bity i inne akcesoria. Pasują do modeli Skeletool, Wave, Surge i innych multitooli z oferty.

    Jak dobrać etui? Klucz to liczba warstw narzędzi w scyzoryku. Etui „2-4 warstwy" pasuje do większości modeli 91 mm (Spartan, Climber, Huntsman). Etui „4-6 warstw" jest potrzebne do grubszych modeli (CyberTool, SwissChamp). Do scyzoryków 111 mm i 130 mm potrzebujesz etui o odpowiedniej długości. Jeśli nie chcesz dobierać etui osobno, sprawdź scyzoryki Victorinox w zestawie z etui – gotowe komplety w atrakcyjnej cenie.