Wczytuję dane...
Model: 034-038
Kod producenta: 034-038
Realizacja zamówienia: 3 dni
EAN: 8594007490282
Wysyłka od: 10.90 PLN

Nóż ratowniczy ESP z ząbkowany ostrzem to profesjonalne narzędzie stworzone dla służb mundurowych, ratowników medycznych oraz cywilnych użytkowników, którzy chcą rozbudować swój zestaw edc.

ESP EK-01 to nóż składany o unikalnej konstrukcji, łączącej cechy standardowego noża, przecinaka do kajdanek tekstylnych oraz narzędzia do awaryjnego rozbijania szyb.

Nóż ma częściowo ząbkowane ostrze o długości 100 mm wykonane ze stali nierdzewnej 440A, która cechuje się wysoką odpornością na korozję i wykruszenie, jest łatwa do ostrzenia oraz dobrze utrzymuje ostrość roboczą.

Ząbkowana krawędź tnąca to idealne rozwiązanie do cięcia lin, pasów, taśm oraz materiałów o dużej gęstości np. podczas rozcinania pasów samochodowych lub uwalniania poszkodowanej osoby z uprzęży.

Klingę pokryto powłoką PVD (powłoka z fazy gazowej), która zmniejsza zużycie oraz zapewnia dodatkową ochronę przed korozją. Rozłożone ostrze jest pewnie blokowane za pomocą sprawdzonego mechanizmu liner-lock, który można wygodnie obsługiwać kciukiem.

Rękojeść noża tworzą okładziny z wytrzymałego tworzywa PA66. Drobne teksturowanie oraz ergonomiczny profil rękojeści zapewniają stabilny chwyt oraz łatwość operowania nożem, co jest szczególnie ważne w przypadku pracy służb mundurowych oraz ratunkowych.

Klips służący do mocowania noża w kieszeni lub oporządzeniu został częściowo osadzony w chwycie, dzięki czemu praktycznie nie wystaje na zewnątrz, co wpływa na wygodę użytkowania. Nóż ma takze zaczep na linkę lub retraktor.

ESP EK-01 zotał wyposażony w zbijak do szyb (końcówka z węglika wolframu) oraz wielofunkcyjny przecinak pozwalający na szybkie rozcięcie odzieży, pasów bezpieczeństwa oraz kajdanek tekstylnych. Specjalny kształt ostrza chroni przed przypadkowym zranieniem poszkodowanego.