Wczytuję dane...
Model: 136-423
Kod producenta: 136-423
Realizacja zamówienia: 3 dni
EAN: 610953151195
Wysyłka: Wysyłka gratis!
Producent: Benchmade

Benchmade Triage 917 to nóż wielofunkcyjny wykonany z wysokiej jakości komponentów, który może być wykorzystywany w pracy służb mundurowych, ratowniczych, sprawdzi się również doskonale jako nóż codziennego użytku.

Benchmade Triage 917 posiada głownię wykonaną z najlepszej stali nierdzewnej S30V, o optymalnej twardości 58-60 HRC. Ostrze można łatwo rozłożyć jedną ręką, dzięki zastosowaniu dwustronnego kołka. Głownia o profilu drop point mierzy 88 mm. Są to optymalne parametry dla noża codziennego użytku oraz do większości zadań, z którymi może się spotkać w pracy służb mundurowych i ratowniczych. Za bezpieczeństwo i pewne blokowanie ostrza, odpowiada system Axis Lock opracowany przez firmę Benchmade. Blokada jest odporna na obciążenie dynamiczne, zanieczyszczenia, zapewnia także wygodną obsługę zarówno dla osób prawo jak i leworęcznych.

Benchmade Triage 917 został dodatkowo wyposażony w składane hakowate ostrze z stali 440C. Tego typu haki, to narzędzie ratownicze przeznaczone do bezpiecznego rozcinania pasów samochodowych, taśm oraz odzieży. Kolejnym elementem ratowniczym jest ostry kolec z węglika spiekanego, który pełni rolę awaryjnego zbijaka do szyb. Teksturowane okładziny z tworzywa G10 są mocowane do stalowych przekładek, zwiększających sztywność i wytrzymałość konstrukcji noża. Stalowy, odwracalny klips( góra/dół) pozwala wygodnie przenosić nóż w kieszeni lub mocować na pasie i ekwipunku.

Benchmade Triage 917 to solidny i bardzo przydatny nóż, wykonany z wysokiej jakości materiałów, stworzony do zastosowań codziennych oraz profesjonalnych.