-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Leatherman
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
No dobra, multitool Leatherman Charge TTi Plus (832528) to takie narzędzie, które fajnie mieć pod ręką, zwłaszcza jak lubisz mieć wszystko w jednym miejscu – no wiesz, coś lekkiego, a jednocześnie wytrzymałego. Rękojeść z tytanowych okładzin jest nie tylko lekka, ale też odporna na rysy i korozję, więc można go spokojnie zabrać na spacer do lasu albo na budowę, gdzie sprzęt szybko się męczy.
Ostrza i inne narzędzia z stali nierdzewnej S30V trzymają ostrość naprawdę długo – serio, nie trzeba ich co chwilę ostrzyć. Ta stal ma twardość około 60 HRC, więc jest taki złoty środek: nie za twarda, nie za miękka, a do tego łatwo się nią operuje.
No i co najfajniejsze – ostrze można otworzyć jedną ręką. To się bardzo przydaje, kiedy masz zajęte ręce albo musisz działać szybko, jak na przykład podczas wyciągania czegoś z paczki. Do tego jest zestaw wymiennych bitów, więc bez problemu można śrubować rower albo poprawić coś w domu, bez szukania kolejnych narzędzi.
Wbudowane kombinerki i nożyczki ze sprężynką to też spory plus – ułatwiają cięcie drutu czy papieru, a hak tnący to taki sprytny dodatek, który świetnie radzi sobie z otwieraniem opakowań czy przecinaniem grubych linek. Coś jak mały asystent, który zawsze coś podetnie lub przytrzyma.
Piła do drewna i pilnik diamentowy rozszerzają możliwości – idealne, kiedy siedzisz na biwaku i musisz coś przyciąć albo wygładzić metalową powierzchnię. No i jest też miarka 8 cali (19 cm), która pomaga szybko zmierzyć coś bez szukania taśmy mierniczej.
W komplecie dostajesz też kaburę i odpinany klips, więc multitool wygodnie się nosi – przy pasku czy w plecaku. Waży 252 g, więc jest solidny, ale nie za ciężki, żeby nie ciążył podczas dłuższych wypraw.
Oczywiście, jeśli planujesz jakieś naprawdę ciężkie roboty, to lepiej sięgnąć po specjalistyczne narzędzia, ale na co dzień i na wyjazd sprawdza się świetnie. Raz razem z sąsiadem naprawialiśmy płot i ten multitool uratował sytuację – bez niego byśmy się mocno namęczyli.
Warto też pomyśleć o dodatkowym pokrowcu czy zestawie bitów, bo wtedy to narzędzie robi się jeszcze bardziej uniwersalne. W zeszłym sezonie korzystałem z niego przy montażu lamp solarnych i serio – wszystko poszło gładko, bez nerwów z brakiem odpowiednich końcówek.
Najważniejsze atuty
- Tytanowe okładziny rękojeści – dzięki nim jest lekki i nie rdzewieje
- Stal nierdzewna S30V – ostrza zachowują ostrość na długo (~60 HRC)
- Wymienne przecinaki do drutu – łatwo je wymienić i utrzymać w dobrej kondycji
- Ostrze otwierane jedną ręką – szybki dostęp, gdy liczy się czas
- Zestaw wymiennych bitów – pasuje do różnych śrub i zastosowań
- Kombinerki, nożyczki ze sprężyną i hak tnący – precyzyjne cięcie i chwytanie
- Piła do drewna i pilnik diamentowy – do cięcia i wygładzania materiałów
- Miarka 8 cali (19 cm) – szybkie pomiary na miejscu
- Waga 252 g – dobry balans między solidnością a wygodą noszenia
- Kabura i odpinany klips – łatwe przenoszenie podczas pracy czy wycieczek
Ta lista pokazuje, że multitool nadaje się do wielu zadań – od codziennych napraw po wyjazdy w teren, gdzie liczy się szybkość i wszechstronność.
Kluczowe funkcje
- Kombinerki płaskie i standardowe – chwytają i tną druty różnej grubości
- Sprężynujące nożyczki – szybko i precyzyjnie tną cienkie materiały
- Hak tnący – otwieranie opakowań i przecinanie linek
- Otwieracz do puszek i kapsli – niezastąpiony na biwaku czy w domu
- Piła do drewna – radzi sobie z gałęziami i drobnym drewnem
- Pilnik diamentowy – wygładza i ostrzy metalowe powierzchnie
- Miarka 8 cali (19 cm) – szybkie pomiary bez dodatkowych narzędzi
Każda z tych funkcji jest przemyślana tak, żeby multitool sprawdzał się w różnych sytuacjach – czy to drobne naprawy w domu, czy wyzwania na szlaku.
Specyfikacja techniczna
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Materiały | Tytan, stal nierdzewna 420, stal nierdzewna S30V |
| Wymiary (złożony) | 100 mm x 39 mm |
| Waga | 252 g |
| Gwarancja | 25 lat |
| Twardość ostrza | około 60 HRC (stal S30V) |
Ta tabela to taki szybki rzut oka na najważniejsze dane, które mówią o tym, jak trwały i wygodny jest multitool Leatherman Charge TTi Plus.
Porównanie materiałów i konstrukcji Tytan (okładziny rękojeści) Jest lekki, a do tego odporny na rdzę i uszkodzenia – w porównaniu do aluminium trzyma się lepiej i nie pęka tak łatwo. Stal nierdzewna S30V To stal do ostrzy, która jest twarda (około 60 HRC) i odporna na ścieranie, więc noże dłużej pozostają ostre i nie trzeba ich ciągle ostrzyć. Stal nierdzewna 420 Wykorzystywana tam, gdzie nie ma aż tak dużego zużycia – dobrze znosi rdzę i łatwo się ją obrabia.
Dzięki temu miksowi materiałów multitool łączy w sobie lekkość z wytrzymałością i odpornością na warunki, co nie zdarza się często w narzędziach tego typu.
2 szt.
4 szt.
1 szt.