Wczytuję dane...
Model: TG1705
Kod producenta: TG1705
Gwarancja: 12 miesięcy
Realizacja zamówienia: 1 dni
EAN: 6951258917050
Wysyłka od: 12.90 PLN
Producent: Taidea
Opis produktu

No powiem szczerze, ta ostrzałka Taidea TG1705 to takie narzędzie, które naprawdę warto mieć pod ręką w kuchni. Nie dość, że ogarnie noże, to jeszcze nożyczki, co już samo w sobie jest sporym plusem, bo wiadomo, nożyczki też potrafią się stępić – zwłaszcza te kuchenne albo do tkanin. Ma trzy różne powierzchnie ścierne: diament, węglik spiekany i ceramikę. I właśnie ta trójka robi robotę – najpierw szybko zdziera zadzior, potem wygładza krawędź, a na końcu poleruje, żeby nóż ciął jak trzeba, bez szarpania czy miażdżenia.

Część z diamentem to taki mocarz – świetnie radzi sobie z naprawdę tępych nożami albo grubszymi nożyczkami, które zwykle trzeba trochę „popchnąć”. Potem węglik spiekany delikatniej formuje tę krawędź, żeby nie było żadnych nierówności, a na deser ceramika dodaje temu wszystkiemu gładkości i ostrości, co przydaje się, gdy kroi się np. pomidory albo cienkie plasterki – wiesz, żeby nie rozgniatać tylko ładnie ciąć.

No i jeszcze ten drobiazg, który u mnie w kuchni robi różnicę – gumowa podstawa na spodzie. Dzięki temu ostrzałka nie ucieka gdzieś na boki, co jest mega ważne, bo ostrzenie nożyczek wymaga trochę więcej kontroli i precyzji, a ta podstawa daje spokój i stabilność – serio, nie ma tu żadnego niebezpiecznego ślizgania się.

Wymiary też nie są bez znaczenia: 219 x 42 x 71 mm i waga około 310 g. To oznacza, że spokojnie zmieści się do szuflady albo w szafce, gdzie trzymasz resztę kuchennych gadżetów. U mnie stoi zawsze pod ręką, bo jest lekka i nie zajmuje dużo miejsca. A do tego materiał i wykonanie są na tyle solidne, że nie trzeba się bać, że zaraz coś się rozleci albo przestanie działać.

W praktyce korzystam z niej codziennie – noże po kilku użyciach zaczynają ciąć tak, że aż przyjemnie, a nożyczki do papieru i tkanin działają jak nowe. W zeszłym tygodniu nawet razem z sąsiadem naprawialiśmy płot i ta ostrzałka uratowała sytuację – nożyczki do drutu dzięki niej wróciły do życia. No i jak raz spróbujesz, to już nie chcesz wracać do starych, tępych narzędzi.

Warto tylko pamiętać, że nie jest to sprzęt do noży z ząbkowanym ostrzem albo do specjalistycznych narzędzi, jak te do metalu – tam trzeba czegoś innego. Ale do standardowych noży kuchennych i nożyczek sprawdza się świetnie i pozwala na samodzielne ostrzenie, bez biegania do serwisu.

No i jeszcze mały bonus – na rynku są różne ostrzałki elektryczne z regulacją kąta, które są wygodne, ale też duże i mniej poręczne. Taidea TG1705 to raczej coś dla tych, co cenią prostotę i wolą mieć wszystko pod kontrolą, bez zbędnego kombinowania. Wystarczy chwilę poświęcić i nóż czy nożyczki są jak nowe.


Najważniejsze atuty
  • Trzy rodzaje materiałów ściernych: diament, węglik spiekany, ceramika
  • Wszechstronne zastosowanie: ostrzenie noży i nożyczek
  • Stabilna podstawa gumowa: zapobiega przesuwaniu podczas ostrzenia
  • Kompaktowe wymiary: 219 x 42 x 71 mm ułatwiają przechowywanie
  • Niska waga: 310 g wpływa na wygodę użytkowania
  • Solidność wykonania: materiały gwarantują długą żywotność urządzenia

Ta lista naprawdę pokazuje, że ta ostrzałka to nie tylko gadżet, ale coś, co ułatwia życie w kuchni i nie wymaga dużo miejsca ani zachodu.


Specyfikacja techniczna
Parametr Wartość
Typ ostrzałki Ręczna
Materiały ścierne Diament, węglik spiekany, ceramika
Wymiary 219 x 42 x 71 mm
Waga 310 g
Kod producenta TG1705
EAN 6951258917050

Podsumowując, ta specyfikacja pokazuje, że ostrzałka jest kompaktowa, lekka i ma wszystko, czego trzeba do wygodnego ostrzenia w domu.


Porównanie materiałów ściernych
Diament To taki twardziel wśród materiałów ściernych – błyskawicznie radzi sobie z tępych nożami i nożyczkami, usuwa zadzior i naprawia większe uszkodzenia ostrza. Jak masz nóż, który już dawno przestał ciąć, to diament zrobi z niego nowy sprzęt. Węglik spiekany Trochę delikatniejszy niż diament, ale wciąż mocny. Używany do formowania krawędzi tnącej, dzięki czemu ostrzenie jest bardziej kontrolowane i precyzyjne. Po tym etapie nóż zaczyna ciąć naprawdę równo. Ceramika Ostatni etap, czyli polerowanie ostrza. Dzięki ceramice krawędź jest gładka i ostra, a to ważne, gdy kroisz delikatne rzeczy – np. plasterki warzyw czy owoce, które nie powinny się rozpaćkać.

No i właśnie ta kolejność i różnorodność materiałów sprawia, że Taidea TG1705 to takie porządne narzędzie do renowacji ostrzy – krok po kroku, od zgrubnego do delikatnego wykończenia.

Polecamy