-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Magnum by boker
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Wyobraź sobie chłodne poranki na leśnej polanie, gdzie wszystko musi iść szybko, a ruchy są precyzyjne jak u chirurga. No właśnie, w takich chwilach lubisz mieć coś pod ręką, co nie zawiedzie – i tu pojawia się Nóż Magnum Elk Hunter Special. Zrobiony, żeby się nie rozklekotać, z solidnej stali i drewna, które nie tylko ładnie wygląda, ale też pewnie trzyma się w dłoni. Już widzę, jak sąsiad na ostatnim biwaku korzystał z tego noża do rozcinania liny – żadnego zacięcia, wszystko jak marzenie.
Materiał ostrza – stal 440A dla wytrzymałości i odporności
Ostrze zrobione ze stali nierdzewnej 440A to taki twardziel, który nie boi się wilgoci ani błota – serio, nie koroduje łatwo i długo trzyma ostrość. Kiedy w zeszłym sezonie ciąłem nim gałęzie na ognisko, nóż nadal był ostry jak na początku. Grubość klingi 3,8 mm sprawia, że nie wygina się pod naciskiem, a precyzja cięcia jest naprawdę na poziomie – nawet przy obróbce skóry czy rozcinaniu grubszego drewna.
Długość ostrza, czyli 110 mm, to taki sweet spot – nie za długi, nie za krótki, dzięki czemu nóż jest poręczny, a przy tym daje radę z większością zadań na świeżym powietrzu. No i wiecie co? Ostrze ma chłodny dotyk, więc nawet po godzinach pracy ręka się nie męczy.
Rękojeść z hebanu i palisandru – elegancja i pewność chwytu
Tu z kolei mamy połączenie drewna heban i palisander – nie tylko ładnie to wygląda (serio, nie sposób przejść obojętnie), ale też rękojeść jest gładka i dobrze leży w dłoni. Dzięki temu, nawet jeśli masz ręce lekko wilgotne albo brudne – nie musisz się obawiać, że ci się nóż wyślizgnie. A waga 175 g jest tak idealnie wyważona, że manewrowanie nożem to czysta przyjemność, nawet przy tych bardziej precyzyjnych zadaniach.
I coś jeszcze – grzbiet rękojeści jest chłodny, co fajnie kontrastuje z ciepłem drewna, więc przy dłuższej pracy nie czuć dyskomfortu. No i tak naprawdę, ten miks hebanu i palisandru nadaje nożowi takiego naturalnego, trochę rustykalnego charakteru, który doceni każdy, kto lubi mieć w ręce coś z duszą.
Skórzana pochwa – ochrona i wygoda transportu
Do tego wszystkiego jest solidna skórzana pochwa, która chroni ostrze jak dobry kumpel. Skóra jest mocna, ale przy tym miękka, więc nie musisz się martwić o zarysowania czy uszkodzenia podczas przenoszenia noża.
A najlepsze? Pochwa ma pasek, dzięki któremu można ją łatwo przypiąć do paska spodni albo plecaka. Sprawdziłem to wielokrotnie – czy to na weekendowym wypadzie do lasu, czy przy pracach na działce, nóż zawsze był pod ręką i nie przeszkadzał w ruchach.
Najważniejsze atuty noża Magnum Elk Hunter Special
- Stal 440A – odporna na korozję i długo trzymająca ostrość, więc nawet po kilku dniach w terenie nadal działa bez zarzutu.
- Rękojeść z hebanu i palisandru – naturalne drewno, które daje pewny chwyt i fajny wygląd, a do tego nie ślizga się w dłoni.
- Grubość klingi 3,8 mm – stabilność i precyzja, nawet jeśli trzeba przeciąć coś trochę twardszego.
- Skórzana pochwa – wygodny transport i ochrona ostrza podczas przenoszenia, bo wiadomo, na biwaku czy na spacerze nic nie wypada z rąk.
- Długość całkowita 220 mm – kompaktowy rozmiar, który sprawia, że nóż mieści się w kieszeni czy schowku bez problemu.
Widać więc, że ten nóż to taka zgrabna mieszanka trwałości, wygody i naturalnego wyglądu, którą naprawdę warto mieć ze sobą podczas każdej wyprawy na łono natury.
Zastosowania i inspiracje – gdzie nóż sprawdza się najlepiej?
- Łowiectwo – tu nóż sprawdza się przy precyzyjnym patroszeniu i obróbce zwierzyny, bo ostrze nie zawodzi, a chwyt jest pewny, nawet jeśli to robota na szybko.
- Turystyka i bushcraft – świetny do cięcia gałęzi, przygotowania opału, no i do wielu innych zadań, które pojawiają się zawsze, gdy siedzisz pośród drzew.
- Prace polowe i survival – solidna konstrukcja robi robotę, nawet jeśli warunki są naprawdę wymagające.
- Kuchnia outdoorowa – używałem go na biwaku do krojenia warzyw i mięsa – no bez problemu, wszystko szło jak po maśle.
- Codzienne zadania – odcinanie sznurków, otwieranie paczek, drobne prace – to nóż, który zawsze się przydaje, nawet jeśli nie wybierasz się daleko.
W praktyce ten nóż jest takim wszechstronnym kumplem na wyprawy, który nie zawiedzie, bez względu na to, czy planujesz długi survival, czy po prostu weekend w lesie.
Ludzie, którzy korzystają z stali 440A, mówią, że trzyma ostrość nawet po intensywnym użytkowaniu, a rękojeść z hebanu i palisandru daje taką pewność chwytu, że ręce nie ślizgają się nawet, gdy są zmęczone. Skórzana pochwa za to sprawia, że nóż jest zawsze pod ręką i ostrze nie łapie żadnych uszkodzeń – serio, praktyczna sprawa.
Specyfikacja
| Cecha | Wartość |
|---|---|
| Materiał ostrza | Stal nierdzewna 440A |
| Długość ostrza | 110 mm |
| Grubość klingi | 3,8 mm |
| Materiał rękojeści | Heban i palisander |
| Długość całkowita noża | 220 mm |
| Waga | 175 g |
| Typ pochwy | Skórzana z paskiem do mocowania |
Całość tej specyfikacji pokazuje, że nóż jest zrobiony tak, by łączyć wygodę, trwałość i poręczność w jednym – taki kompan na każdą wyprawę albo pracę na świeżym powietrzu.
52 szt.