Wczytuję dane...
Model: 071-022
Kod producenta: 071-022
Gwarancja: 2 lata
Realizacja zamówienia: 1 dni
EAN: 080999057001
Wysyłka: Wysyłka gratis!
Producent: Lansky

Lansky LKDMD to profesjonalny system ostrzący, składający się z 4 kamieni diamentowych różnej gradacji, zacisku i prowadnic, pozwalających na wybór odpowiedniego kąta oraz zachowanie pełnej kontroli nad procesem ostrzenia.

Systemy ostrzące Lansky, są powszechnie uznawane za jedne z najlepszych oraz relatywnie najtańszych ostrzałek profesjonalnych na świcie.

Na podstawie wieloletnich doświadczeń Lansky stworzył niezwykle prosty i wydajny system, który pozwala na wybór kąta ostrzenia w zależności od typu i przeznaczenia noża, oraz przeprowadzenie szlifowania w sposób bardzo precyzyjny z zachowaniem stałego kąta.

W odróżnieniu od klasycznego „ostrzenia z ręki” wymagającego wprawy i doświadczenia, system umożliwia utrzymanie właściwego kontrolę kąta, dzięki czemu mamy pewność, że ostrzenie przeprowadzimy w sposób prawidłowy.

Efekt takiego ostrzenia jest łatwy do przewidzenia, krawędź tnąca jest perfekcyjnie ostra i znacznie dłużej zachowuje ostrość roboczą.

Zestaw z płytkami diamentowymi przeznaczony jest do ostrzenia noży z twardej, wysoko hartowanej stali np. CPM-S30V lub M390.

Łatwość użytkowania, ogromna wydajność oraz skuteczność systemów Lansy powoduje, że nasze noże mogą być zawsze „ostre jak brzytwa” bez konieczności zakupu kilku różnych ostrzałek.

Budowa i działanie

System składa się z zacisku, metalowych prowadnic oraz kamieni szlifujących. Aluminiowy zacisk w kształcie litery„T ” służy do stabilnego zamocowania noża, co zapobiega jego przemieszczaniu się podczas szlifowania.

Po osadzeniu noża w szczękach zacisku (za pomocą śrub), łączymy prowadnicę z kamieniem szlifującym, następnie wybieramy kąt, który najlepiej pasuje do typu oraz przeznaczenia noża.

Regulacji kąta ostrzenia dokonujemy w prosty sposób- umieszczając prowadnicę w wycięciach o fabrycznie zdefiniowanych kątach: 17°, 20°, 25° oraz 30°.

Zacisk ma obustronną konstrukcję, dlatego do ostrzenia drugiej strony ostrza, wystarczy obrócić zacisk i przełożyć prowadnicę z kamieniem, bez konieczności demontażu noża.

Kąty ostrzenia

Zacisk ma 4 kąty ostrzenia przeznaczone do różnego rodzaju noży:

  • 17° - noże do filetowania, noże kuchenne, narzędzia do precyzyjnego cięcia,
  • 20° - noże kuchenne, scyzoryki, małe foldery edc,
  • 25° - duże foldery edc, noże myśliwskie, outdoorowe,
  • 30° - noże survivalowe, narzędzia do ciężkiej pracy

Kamienie

W zestawie Lansky LKDMD znajdują się 4 kamienie diamentowe, umożliwiające przeprowadzenie głównych czynności związanych z naprawą, ostrzeniem oraz wygładzaniem krawędzi tnącej.

Stalowe płytki z równomiernie nieniesionym nasypem diamentowym zamocowano w polimerowych obudowach o odmiennej kolorystyce pozwalającej na szybką identyfikację każdej gradacji.

Powłoka diamentowa jest twardsza od spieku węglika, dzięki czemu proces ostrzenia jest dosyć łatwy i szybki, nie wymaga także wody oraz oleju.

W celu maksymalnego wydłużenia żywotności płytek diamentowych, podczas ostrzenia nie należy mocno dociskać ostrza.

Płytki diamentowe oczyszczamy wstępnie nylonową szczoteczką (w komplecie), następnie myjemy w ciepłej wodzie z dodatkiem delikatnego detergentu.

Kamienie w zestawie:

Lansky Extra Coarse Diamond LDHXC o gradacji 70 służy do naprawy i przeprofilowywania krawędzi tnącej.

Lansky Coarse Diamond LDHCR o gradacji 120 służy do ostrzenia wstępnego oraz naprawy uszkodzonej krawędzi tnącej

Lansky Medium Diamond LDHMD o gradacji 280 służy do nadawania ostrości roboczej, oraz ostrzenia mocno stępionych krawędzi tnących

Lansky Fine Diamond LDHFN o gradacji 600 fine słuW komplży do wygładzania ostrza, oraz szybkiego podostrzania lekko stępionych krawędzi.

Jeśli chcemy zwiększyć stabilność i komfort ostrzenia warto także rozważyć zakup imadła LM010, służącego do mocowania systemu do stołu lub blatu. W komplecie znajduje się nylonowa szczoteczka do czyszczenia.

Przenoszenie elementów zestawu Lansky LKDMD ułatwia zamykane polimerowe pudełko.

DANE TECHNICZNE
Dane podstawowe
Co chcesz naostrzyć? 
nóż
Rodzaje gradacji
extra coarse / 70,
coarse / 120,
medium / 280,
fine / 600
Typ ostrza 
gładki
Typ ostrzałki 
system ostrzący
Typ ostrzenia 
profesjonalny system ostrzący
Dane dodatkowe
Materiał ścierny 
diament
W zestawie
Elementy zestawu ostrzałki
nylonowa szczotka,
kamienie diamentowe (4szt.),
prowadnice (4szt.),
montaż,
pudełko
Informacje producenta
Symbol dostawcy 
LKDMD
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...