Wczytuję dane...
Model: 88HNH
Kod producenta: 88HNH
Gwarancja: 2 lata
Realizacja zamówienia: 3 dni
EAN: 5907461668297
Wysyłka: Wysyłka gratis!
Producent: Brak

 Miecz Cold Steel HAND-AND-A-HALF SWORD to w pełni funkcjonalna replika historycznego narzędzia walki, jakim był miecz półtoraręczny (zwany długim) oraz miecz typu Bastard.

Historia tej konstrukcji sięga początków XIII wieku natomiast schyłek funkcjonowania mieczy tego typu przypada na wiek XVII. Miecz długi (lub wersja zdobiona zwana Bastardem) był rozwojową wersją miecza jednoręcznego, z którym funkcjonował równolegle przez bardzo długi czas. Podstawowa różnica polegała na wydłużeniu klingi, co poprawiało zasięg a co za tym idzie skuteczność walki. Jako przeciwwagę oraz rozwiązanie umożliwiające skuteczne panowanie nad mieczem zaczęto tworzyć dłuższe rękojeści, które umożliwiały oburęczne chwycenie miecza. Firma Cold Steel korzystając z najlepszych wzorców stworzyła użytkowe i wytrzymałe narzędzie tnące będące idealnym uzupełnieniem kolekcji każdego miłośnika broni białej.

Głownia o długości 85,5 centymetra została wykonana z wysokowęglowej stali 1055, która bardzo dobrze nadaje się na tego typu duże narzędzia tnące. Charakteryzuje się dużą wytrzymałością na naprężenia, długo trzyma ostrość roboczą oraz umożliwia łatwe i szybkie ostrzenie. Głownia posiada kształt spear point i jest obosieczna, to znaczy, że jest symetryczna i obie strony posiadają zaostrzoną krawędź tnącą. Powierzchnia płazów została wykończona z wysoką dbałością o detale oraz z zachowaniem najwyższej staranności. Pomiędzy głownią a rękojeścią znajduje się obustronny stalowy jelec, który zabezpiecza przed zsunięciem się dłoni na ostrze. Podczas walki pełnił on również rolę zabezpieczenia  przez uderzeniem ostrza przeciwnika. Jelec jest symetryczny i został wykonany ze stali.
Rękojeść jest długa na blisko 30 centymetrów co zapewnia bezproblemową obsługę jedną jak i dwoma rękoma. Została ona pokryta dobrze spasowaną, estetyczną czarną skórą, która zabezpiecza przed ślizganiem się dłoni podczas treningu lub walki. Zakończenie rękojeści stanowi bardzo okazała, stalowa głowica, która pełni również rolę dociążającą rękojeść.

Aby bezpiecznie przenosić  miecz, w komplecie otrzymujemy bardzo atrakcyjną pochwę wykonaną z drewna pokrytego czarną skórą oraz wykończoną stalowymi okuciami.- waga: 1389g
- grubość głowni: 5,1mm
- długość głowni: 851mm
- długość całkowita: 1083mm
- stal: 1055 Carbon
- pochwa: skóra / stal