Wczytuję dane...
Model: 071-064
Kod producenta: 071-064
Gwarancja: 2 lata
Realizacja zamówienia: 3 dni
EAN: 080999097830
Wysyłka od: 12.90 PLN
Producent: Lansky

Lansky nóż Responder 7 + ostrzałka PSMED01 to wyjątkowy zestaw, w skład którego wchodzi nóż edc Responder 7 oraz kultowa ostrzałka Blade Medic.

Nóż

Lansky Responder 7 to nóż codziennego użytku, oparty na taktycznym folderze Responder X9 autorstwa Mikkela Willumsena.

Głownię noża wykonano z cenionej chińskiej stali nierdzewnej 9Cr13MoV, cechującej się odpornością na korozję, dobrym trzymaniem ostrości oraz hartowaniem do twardości 58-59 HRC.

Stal o takich parametrach stanowi optymalny wybór dla osób szukających wydajnego narzędzia codziennego użytku, które można wyostrzyć przy pomocy każdej ostrzałki. Profil klingi to kombinacja drop-point oraz reverse tanto.

Ostrze można błyskawicznie rozłożyć jedną rękę na kilka sposobów: za pomocą flippera, obustronnego kołka oraz wycięcia w głowni. Za bezpieczeństwo pracy odpowiada blokada liner-lock, ceniona za wytrzymałość oraz łatwość obsługi.

Rękojeść noża tworzą profilowane okładziny wykonane z wytrzymałego nylonu balistycznego. Wystająca z rękojeści stalowa przekładka pełni funkcję pobijaka oraz zaczepu na linkę.

Ostrzałka

Lansky Blademedic PS-MED01 to uniwersalna ostrzałka typu turystyczna, z której pomocą naostrzymy niemal każdy rodzaj noża, począwszy do kuchennych, myśliwskich, codziennego użytku oraz skończywszy na narzędziach survivalowych.

Osełka ma niewielkie wymiary oraz solidną metalową konstrukcję, dzięki czemu może nam towarzyszyć podczas każdej formy aktywności outdoorowej.

Poza rozkładanym pręcikiem diamentowym ostrzałka nie posiada ruchomych elementów, co skutecznie zwiększa jej trwałość i niezawodność. Blademedic ma 4 strefy ostrzenia, umożliwiające ostrzenie wstępne oraz polerownie noży zarówno z ostrzem gładkim, jak i ząbkowanym. 

Kąty ostrzenia ostrzałek typu V są stałe i wynoszą 22,5° na stronę (45° łącznie). Otwór w obudowie umożliwia plecenie linki lub ozdobnego oplotu z paracordu.

Funkcje:

  • ostrzałka kątowa V z węglika wolframu, do ostrzenia wstępnego gładkiej krawędzi tnącej
  • ostrzałka kątowa V ceramiczna o gradacji 1000 do wygładzania ostrza gładkiego
  • rozkładany pręcik diamentowy o gradacji 600 do wstępnego ostrzenia ostrzy ząbkowanych
  • wąski pręcik ceramiczny o gradacji 1000 do ostrzenia finalnego krawędzi ząbkowanej

Lansky Blademedic to wydajna i prosta w obsłudze ostrzałka, która przyda się każdemu posiadaczowi noża pod namiotem, podczas wypadu do lasu, na rybach lub podczas polowania.

DANE TECHNICZNE
Dane podstawowe
Co chcesz naostrzyć? 
nóż
Typ ostrza 
gładki
Typ ostrzałki 
typu V
Typ ostrzenia 
ostrzenie z ręki
Dane dodatkowe
Kolor 
czarny
Materiał ścierny
ceramika (syntetyk),
diament,
węglik wolframu
Informacje producenta
Symbol dostawcy 
UTR7