-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Samura
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
No to chodź, opowiem Ci o Samura Golf Nóż Slicer AUS-8. To taki sprytny nóż, który naprawdę daje radę, kiedy trzeba pokroić coś na równe plasterki. Ta długa i cienka klinga ma 251 mm i świetnie radzi sobie z mięsem, wędliną, czy chlebem — bez rozrywania czy kruszenia. No wiesz, fajnie jak kanapka wygląda estetycznie, nie? Ten nóż właśnie to ogarnia.
Tak na serio — w domu często robiłem kanapki na szybko i nie musiałem się martwić, że wędlina się rozpadnie albo chleb się rozgniecie. Stal AUS-8 to taki materiał, który długo trzyma ostrość i nie rdzewieje na potęgę, więc nie ma co się stresować, że zaraz pójdzie do kosza. A do tego hartowanie na poziomie 58 HRC sprawia, że ostrze nie tępi się jak szalone, nawet jeśli kroisz dużo i często.
Jeśli chodzi o rączkę — jest z polipropylenu, co oznacza, że trzyma się ją pewnie, nawet jak ręce masz wilgotne albo tłuste (a wiadomo, czasem tak bywa). W praktyce to mniej zmęczenia i mniej zgrzytania zębami przy dłuższym krojeniu. No i komfortowo się go trzyma, serio.
Co mnie jeszcze zaskoczyło, to że nóż daje radę też z delikatnymi rzeczami, takimi jak świeże pomidory czy ogórki. Można wykonać długie i płynne cięcie, więc nic się nie roztrzaska i nie rozleci na drobne kawałki. To ważne, jeśli lubisz, żeby jedzenie wyglądało tak samo dobrze, jak smakuje.
Aha, i jeszcze jedno — waży tylko 103 g, więc nie ma tego uczucia, że coś Cię męczy w dłoni po kilku minutach. To mega ważne, zwłaszcza jak przygotowujesz coś większego na rodzinę czy przyjęcie. No i jak już skończysz, to wystarczy umyć pod bieżącą wodą — proste, bez zbędnych ceregieli.
Podsumowując, Samura Golf Nóż Slicer AUS-8 to takie narzędzie, które bez kombinowania pomaga na co dzień — czy to szybkie śniadanie, kanapki, czy większa impreza. Krojenie idzie wtedy jak z płatka i człowiek czuje, że robi to dokładnie tak, jak trzeba.
Najważniejsze atuty
- Japońska stal AUS-8 – długo trzyma ostrość i nie rdzewieje na potęgę.
- Hartowanie 58 HRC – ostrze mniej się tępi nawet przy częstym użyciu.
- Długość ostrza 251 mm – pozwala na równe, płynne plasterki mięsa, wędlin i chleba.
- Ergonomiczna rękojeść z polipropylenu – pewny i wygodny chwyt, nawet gdy ręce są wilgotne.
- Niska waga 103 g – nie męczy ręki przy dłuższym krojeniu.
- Łatwe mycie – wystarczy umyć pod bieżącą wodą, nie trzeba nic więcej.
W praktyce te rzeczy sprawiają, że nóż jest naprawdę przyjazny dla każdego, kto lubi mieć porządek i spokój w kuchni.
Specyfikacja
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Długość całkowita | 385 mm |
| Długość ostrza | 251 mm |
| Stal | AUS-8 |
| Hartowanie | 58 HRC |
| Rękojeść | Polipropylen |
| Waga | 103 g |
| Kod producenta | SG-0045 |
Zatem, jeśli chodzi o najważniejsze cyferki, to mamy tu 385 mm długości całkowitej, 251 mm ostrza, 58 HRC twardości noża i wagę na poziomie 103 g. To warto wiedzieć, żeby dobrać coś, co faktycznie pasuje do Twojego stylu krojenia.
- 385 mm – długość całkowita noża.
- 251 mm – długość ostrza.
- 58 HRC – poziom hartowania ostrza.
- 103 g – waga noża.
No i tak to wygląda na papierze, ale w praktyce ten nóż po prostu robi robotę — bez żadnych problemów.
Jak używać noża Samura Golf Slicer AUS-8?
- Chwyć pewnie rękojeść z polipropylenu, żeby nóż nie ślizgał się w dłoni, nawet jeśli jest lekko mokro.
- Połóż ostrze o długości 251 mm na tym, co chcesz pokroić — mięso, wędlinę, czy chleb.
- Wykonaj długi, gładki ruch cięcia, bo cienka klinga pozwala na równe plasterki bez rozrywania.
- Jeśli trzeba, opłucz ostrze pod bieżącą wodą, żeby pozbyć się resztek i mieć wszystko czyste.
- Kontynuuj krojenie kolejnych kawałków, ciesząc się wygodą, jaką daje ergonomiczna rękojeść.
I to wszystko! Proste, prawda? Z takim nożem przygotowywanie jedzenia staje się mniej uciążliwe, a bardziej przyjemne, zwłaszcza gdy zależy Ci na estetyce i wygodzie.
52 szt.
2 szt.